REKLAMA

Wieczór poetycko-muzyczny z Barbarą Klicką

REKLAMA

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na spotkanie z Barbarą Klicką, poetką, scenarzystką i animatorką. Artystka pojawi się w Płocku 8 kwietnia zarówno literacko, jak i muzycznie.

Barbara Klicka to pochodząca z Płocka, a mieszkająca w Warszawie, poetka, której zdarzało się bywać recenzentką, scenarzystką i animatorką szeroko rozumianego życia kulturalnego. Jest redaktorką kwartalnika „Cwiszn”. Jej debiutancka książka poetycka „Wrażliwiec” (wydana przez Dom Kultury i Klub Artystyczny Płocczan) ukazała się w 2000 roku. W 2012 wydała tomik „same same”.

PowiązaneTematy

Czytam nowe teksty Barbary Klickiej i narasta we mnie przekonanie, że coś dla siebie odkrywam. – napisał o najnowszym tomiku poetki Karol Maliszewski (biuroliterackie.pl). Przed laty czytywałem to i owo podpisane tym nazwiskiem, ale dopiero teraz ta poezja (proza poetycka?) jest zajmująca, to znaczy niepokoi, uwiera, inspiruje. O takie odkrycie mi chodzi, o nową odsłonę, zdecydowany sygnał wyrazistości, odrębności. Z „własnym językiem” nie przesadzałbym, choć w tym wypadku ryzyko jest niewielkie: Klicka ocierając się o potężne idiomy ostatniej dekady – a więc z jednej strony Siwczyk-Sendecki, a z drugiej Bargielska-Podgórnik – jakoś wychodzi na swoje. I o tę „swojość” pytam, jej śladów szukam – Karol Maliszewski.

POKiS zaprasza na wieczór z Barbarą Klicką. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 8 kwietnia, o godz. 19 w sali POKiS – w tym samym miejscu, w którym przed kilkunastu laty przyszła po raz pierwszy na spotkanie Klubu Literackiego Marabut. Towarzyszyć jej będą – muzycznie – Małgorzata Tekla Tekiel i Paulina Owczarek.

Małgorzata Tekla Tekiel jest basistką, kompozytorką, aranżerką, autorką muzyki do filmów i spektakli teatralnych. Grała lub gra w zespołach takich jak: Będzie dobrze, Pudelsi, Maleńczuk, Pati Yang, Soomood, Czarne Korki, Deuter. Podobnie jak Basia Klicka, jest członkinią zespołu Pochwalone.

Paulina Owczarek to saksofonistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie oraz filologii rosyjskiej na UJ. Gra na saksofonie altowym i barytonowym. Zajmuje się głównie muzyką swobodnie improwizowaną i współczesną kameralistyką. Współpracowała z London Improvisers Orchestra, krakowskim Teatrem Starym i Stowarzyszeniem Teatralnym Badów oraz tancerkami: A. Trzewiczek i M. Haduch. Brała udział w polskich prawykonaniach utworów saksofonowych.