Wianki w amfiteatrze: Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze, Wisła i Dzieci Płocka

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W piątek, 21 czerwca w amfiteatrze wystąpią Wisła i Dzieci Płocka oraz polski zespół folklorystyczny Mazowsze, którego założycielką była płocczanka Mira Zimińska-Sygietyńska. Wstępem na imprezę będą “cegiełki” na budowę jej pomnika, który stanie na ul. Tumskiej.

Warunkiem wejścia do amfiteatru będzie zakup cegiełki. Najtańsze kosztują 10 zł i pozwalają na zajęcie dowolnego miejsca na widowni z wyjątkiem sektora H, gdzie będą obowiązywały droższe wejściówki – od 50 zł wzwyż. Dotychczas w zbiórkach publicznych udało się zgromadzić 26 tys. zł.

– Cały dochód zebrany ze sprzedaży cegiełek, powiększony o obiecane dotacje dwóch dużych płockich firm oraz planowaną licytację certyfikowanych pamiątek po pani Mirze, powinny wystarczyć na postawienie na ul. Tumskiej, między Muzeum Mazowieckim i Novym Kinem Przedwiośnie pierwszego pomnika kobiety w Płocku – wyjaśniają przedstawiciele Komitetu.

Cegiełki można nabyć w redakcji Tygodnika Płockiego, w Szkole Podstawowej nr 12 im. Miry Zimińskiej Sygietyńskiej, w POKiS, Filii nr 9 Książnicy Płockiej na Podolszycach Północ, w galerii Wisła i jeśli będą jeszcze wolne miejsca, także przed koncertem przy wejściu do amfiteatru.

W programie imprezy znajdzie się także puszczanie wianków i pokaz sztucznych ogni.

Podziel się:

1 komentarz

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji