„Polonia Restituta” to wyjątkowe widowisko patriotyczne, które odbędzie się 9 listopada w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Spektakl ten powstał, aby uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i stanowi poruszającą muzyczno-taneczną opowieść o historii Polski – od trzeciego rozbioru aż po bohaterską obronę Płocka przed bolszewikami w 1920 roku.
Na scenie płockiego teatru 9 listopada o godz. 18 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Wisła” z Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, który wraz z aktorami i wokalistką zapewni spektaklowi wysoki poziom artystyczny i niezapomniane przeżycia. Dzięki pieśniom patriotycznym oraz tańcom ludowym, publiczność będzie miała okazję przenieść się w czasy historycznych walk i spotkać postaci, takie jak marszałek Józef Piłsudski, żołnierze oraz obrońcy Płocka, co czyni to widowisko wyjątkową lekcją historii i patriotyzmu.
– Wydarzenie będzie również okazją do wsparcia dla małego Julka Ciskiego, który zmaga się z ciężką chorobą, jaką jest wznowa białaczki. Pragniemy, by ten gest solidarności przyniósł mieszkańcom Płocka i uczestnikom spektaklu wartość nie tylko kulturalną, ale i społeczną, podkreślając znaczenie wzajemnego wsparcia w trudnych chwilach – zaznaczają organizatorzy.
„Polonia Restituta” to więc nie tylko hołd dla przeszłości, ale także piękne połączenie sztuki i troski o drugiego człowieka.
– Zapraszamy wszystkich mieszkańców Płocka i okolic do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu, które w jednym akcie jednoczy historię, sztukę oraz solidarność z potrzebującym dzieckiem – dodają organizatorzy.
Link do zbiórki dla Julka: https://pomagam.pl/julekciski.
Bilety w cenie 50 zł są dostępne w kasie Teatru Dramatycznego w Płocku.






![Rusza Letni Festiwal Muzyczny z Płocką Orkiestrą Symfoniczną [WSTĘP WOLNY]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2025/08/fortepian-120x86.jpg)
![Prezes ORLENU w płockim schronisku. Co powstanie za darowiznę Koncernu? [FILM, ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2021/08/schronisko_orlen-7-120x86.jpg)











![Rusza Letni Festiwal Muzyczny z Płocką Orkiestrą Symfoniczną [WSTĘP WOLNY]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2025/08/fortepian-360x180.jpg)



![Czy szkoła przygotowuje do życia? Młodzież zabrała głos [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/02/staszic-360x180.jpeg)




![Studniówka „Bergerowej” pełna elegancji [FILM, FOTO]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/01/studniowka_bergerowa_2026-57-360x180.jpg)












![Bieg Tropem Wilczym w Osadzie Młynarza. Patriotyzm, sport i żurek [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/02/adrenaline-360x180.jpeg)




![Prezentacja Wisły Płock [FILM, ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/01/Prezentacja-Wisly-Plock-Mazovia-styczen-2026-6-360x180.jpg)




![Jak mija zima na drogach i czy grozi nam powódź? [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/02/starosta-360x180.jpeg)







