REKLAMA

Wernisaż wystawy Natalii Babicz-Bereźnickiej

REKLAMA

W najbliższy piątek w Płockiej Galerii Sztuki odbędzie się wernisaż retrospektywnej wystawy Natalii Babicz-Bereźnickiej. Wystawa nosi tytuł „Przenikanie – w głąb siebie” i jest podsumowaniem blisko 45 lat pracy artystki.

Cała ekspozycja została ułożona tak, aby można było dokładnie prześledzić wspólną historię, wiążącą pracę z początku drogi twórczej, aż do dnia dzisiejszego. W Płocku zostanie zaprezentowany dorobek twórczy artystki, obejmujący wczesne obrazy i rysunki oraz późniejsze fotografie i tkaninę artystyczną.

Inspiracją do mojej pracy twórczej jest głównie natura, staram się w nią głęboko wejść i studiować jej budowę, strukturę, światło, formy. Wszystko to tworzy kompozycję. I farbując, przygotowując materiał, od razu wiem, w jakim celu to robię. Te przygotowania pozwalają mi stworzyć wszystkie prace bez projektów. Wymagają tylko ogromnego skupienia wewnętrznego. Nie jest to jednak twórczość realistyczna, a raczej abstrakcyjna, która korzeniami sięga realnych rzeczy, związków międzyludzkich, przetwarzanych w umyśle podczas tworzenia. Tym bardziej, że tkaniny tworzone klasycznie wymagają dużo czasu, nawet paroletniej pracy – mówi artystka.Natalia Babicz-Bereźnicka swoje prace tworzy głównie z wełny, sizalu oraz jedwabiu sztucznego. Gobelin traktuje jako obraz, a kolor odgrywa rolę waloru malarskiego. Jej obiekty zbudowane są z delikatnych materiałów, jak i twardych włókien o przemysłowej strukturze.

Wystawa prac artystki będzie czynna do 21 sierpnia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU