REKLAMA

We wtorek odbył się Gwiaździsty Bieg Harcerski

REKLAMA

PowiązaneTematy

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna wspólnie z Instruktorskim Kręgiem Myśli Braterskiej zrealizowała projekt Gwiaździsty Bieg Harcerski, w którym biorą udział uczniowie czwartych klas płockich szkół podstawowych. 

To element programu „Płock na szóstkę”, który realizowany jest od kwietnia. W jego ramach dzieci uczestniczą w wydarzeniach, których celem jest m.in. poznanie historii Płocka i najważniejszych atrakcji turystycznych miasta. Jednym z jego elementów był wtorkowy bieg. Uczestnicy mieli do pokonania sześć punktów kontrolnych zlokalizowanych na Starym Mieście. Na poszczególnych stacjach należało wykazać się wiedzą m.in. z dziedziny pierwszej pomocy, terenoznawstwa, harcerskiej musztry czy zasad dobrego wychowania. Każdy z punktów był nadzorowany przez instruktorów ZHP.

Gra logiczna była podsumowaniem wykonywanych wcześniej w ramach projektu zadań i pozwoliła przypomnieć oraz ugruntować zdobytą wiedzę o Płocku, a także jeszcze raz pokazać uroki miasta. Po południu przed ratuszem odbyło się podsumowanie biegu. – Wszyscy jesteście na szóstkę i wszyscy jesteście zwycięzcami – mówił do uczniów zastępca prezydenta Płocka, Krzysztof Izmajłowicz. Klasy uczestniczące w biegu otrzymały dyplomy uznania i kosze ze słodyczami.