Wczoraj polski, dziś matematyka. Kolejny dzień zmagań maturzystów

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

O godzinie 9 rozpoczął się egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym. Uczniowie szkół średnich przez dwie godziny mierzyli się z królową nauk. Sprawdziliśmy, jak z egzaminem poradzili sobie absolwenci III LO w Płocku.

Już po pierwszej godzinie rozwiązywania zadań z sal zaczęli wychodzić pierwsi uczniowie. Byli to oczywiście absolwenci klas matematycznych.

– Większość zadań polegała na obliczeniu jednej niewiadomej. Zadania nie sprawiły mi większych problemów – mówił nam Kacper.

Obliczanie funkcji kwadratowych, obliczanie pól brył, rachunek prawdopodobieństwa – to tylko niektóre zadania, jakie pojawiły się na tegorocznej maturze.

– Z każdego działu matematyki były jakieś zadania. Liczę na 100% – mówił jeden z uczniów.

Kilka minut przed zakończeniem egzaminu zaczęli wychodzić także absolwenci klas humanistycznych. Może im egzamin przysporzył trudności?

–  Wydawało mi się proste. Bardzo szybko i łatwo mi poszło, mam nadzieję, że to nie jest mylne wrażenie – mówiła Zuza z klasy o profilu humanistycznym.

Już jutro maturzyści zmierzą się z językiem angielskim na poziomie podstawowym i rozszerzonym, a w poniedziałek napiszą rozszerzoną matematykę.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji