REKLAMA

„Wcześniak” na rockowo [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W piątek odbyła się druga edycja festiwalu „Rock in Wcześniak”, imprezy towarzyszącej tegorocznym Juwenaliom Płockim. Przed płocką publicznością wystąpiły zespoły: Czarna Pantera, Black Radio, Klub Zdesperowanych Romantyków oraz meksykański Enclose.

PowiązaneTematy

20 maja na terenach zielonych przy akademiku „Wcześniak”, po raz drugi została zorganizowana impreza, która – miejmy nadzieję – na stałe wpisze się do planu płockich juwenaliów. Warto dodać, że jest to impreza całkowicie organizowana przez studentów, którzy zamarzyli sobie, aby zrobić w Płocku imprezę przeznaczoną typowo dla nich, w związku z tym, że koncerty odbywające się na terenie Politechniki Warszawskiej, przerodziły się w imprezę masową.

– Należy szczególnie podkreślić to, że studenci wszystko robią sami. Od zera załatwiają, organizują, starają się o wykonawców, o zaplecze gastronomiczne, o sponsorów, o promocję imprezy oraz gry i zabawy – powiedział Prodziekan ds. Studentów PW Filii w Płocku dr inż. Cezary Wiśniewski. – To jedyna taka impreza w Płocku, która jest wymyślona i organizowana przez nich samych. Nie jest to także kopia żadnego innego festiwalu, tylko ich autorski projekt – chwalił studentów.

Zapytaliśmy również uczestników tego wydarzenia co o nim sądzą i jak się bawią?

– Myślę, że jest to bardzo dobra, trzymająca poziom impreza – skomentował festiwal Michał. – Byłem tutaj rok temu i muszę powiedzieć, że festiwal się rozwija, z roku na rok jest coraz lepiej. Chętnie będę tutaj wracał, pomimo, że nie studiuję już na Politechnice Warszawskiej w Płocku – dodał.

– Sądzę, że to bardzo fajna inicjatywa, skierowana także do mnie, z racji tego, że lubię muzykę rockową – przedstawiła swoje odczucia odnośnie festiwalu Marta. – Odpowiada mi atmosfera tej imprezy, więc dobrze, że w ramach płockich juwenaliów coś takiego zostało zorganizowane – podsumowała.– Festiwal jest na lepszym poziomie niż rok temu, jest dużo lepiej dopracowany. Widać, że organizatorzy już znają się na rzeczy i zrobili wokół „Rock in Wcześniak” dobry klimat, który mi bardzo odpowiada – stwierdził Filip. – Podoba mi się także lista wykonawców tegorocznej edycji. Z kolei za rok chciałbym, aby wystąpił zespół Łąki Łan – dodał.

Na gorąco imprezę podsumowali również jej organizatorzy i pomysłodawcy – Paweł Sławiński i Robert Wasilewski.

– W tym roku „Rock in Wcześnak” oceniamy bardzo pozytywnie. Gościliśmy super zespoły, które dały ekstra koncerty, w związku z tym mamy nadzieję, że publiczność nie żałuje, ponieważ świetnie się bawiła. Dopisała nam również pogoda, z czego też bardzo się cieszymy, oraz ludzie, a to ważne, bo oni tworzą klimat i atmosferę, która była iście studencka. Było ciepło, przyjaźnie, dokładnie tak, jak powinno być na studenckich festiwalach – wszyscy czuli się jak u siebie – powiedział Paweł Sławiński.

– Pomimo wielu obowiązków przed festiwalem, nic nas bardziej nie napędza niż zadowoleni studenci i wszyscy goście, którzy nas odwiedzili w trakcie tego festiwalu. Mamy nadzieję, że będzie tak dalej. Na pewno nie zrezygnujemy i będziemy starali to rozwijać – dodał Robert Wasilewski.

PetroNews był patronem medialnym festiwalu „Rock in Wcześniak”.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU