REKLAMA

Warsztaty plastyczne online Płockiej Galerii Sztuki

REKLAMA

Warsztaty online „Światło, przestrzeń, przekaz” to inicjatywa Płockiej Galerii Sztuki. Cykl czterech spotkań przybliży uczestnikom zagadnienia z malarstwa, rysunku, historii sztuki czy psychologii „twórczego oka”.

Dla wszystkich chętnych, Płocka Galeria Sztuki przygotowała nową propozycję twórczych i kreatywnych działań online. Od 16 lipca na profilu facebookowym Płockiej Galerii Sztuki będzie publikowany cykl warsztatów plastycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych „Światło, przestrzeń, przekaz”.

Warsztaty poprowadzi płocczanka, dr Anna Krzemińska, absolwentka i pracownik naukowy ASP w Warszawie. Projekt obejmuje cztery spotkania online, przybliżające zagadnienia m.in. z zakresu malarstwa, rysunku i historii sztuki, a także z tzw. psychologii twórczego oka.

– Każde z zajęć będzie składać się z dwóch części. W ramach wstępu zostaną omówione zagadnienia dotyczące podstawowych środków wyrazu artystycznego (plama, kreska, światło, kompozycja), techniki rysunkowe i malarskie, które dodatkowo zostaną poparte praktycznymi działaniami. Podczas spotkań będzie można m.in. dowiedzieć się, jakimi środkami najlepiej posługiwać się w budowaniu określonego nastroju lub ekspresji dzieła – wyjaśnia Płocka Galeria Sztuki.

W drugiej części, analizie zostaną poddane wybrane prace z historii sztuki, pod kątem tematu, użytych technik malarskich czy informacji i historii, które pozwolą na lepsze poznanie i uwrażliwienie na wewnętrzną wartość prac. Ponadto, warsztaty mają zachęcić uczestników projektu „Światło, przestrzeń, przekaz” do rozwijania swoich umiejętności, tworzenia własnych prac plastycznych, pogłębiania wiedzy na temat sztuki i jej rozumienia, a także przyczynić się do czerpania z niej radości.

Osoby zainteresowane konsultacją prac lub mające dodatkowe pytania, PGS prosi o kierowanie ich na adres mailowy: edukacja@plockagaleria.pl lub umieszczanie w komentarzach pod postami.

Podczas pierwszych zajęć online „Martwa natura – przedmiot i jego relacja z przestrzenią”, już dostępnych na profilu facebookowym PGS, analizie zostały poddane zagadnienia: bryły, światłocienia, rodzajów kompozycji, plamy barwnej i linii, w oparciu o wybrane z historii sztuki przykłady, a także ukryte w nich znaki i symbole.Kolejne odcinki warsztatów:

  • Pejzaż (6.08),
  • Postać ludzka (3.09),
  • Tkanina orientalna: znak – rytm – ornament (24.09).

Warsztaty online mogą się odbyć dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu dotacyjnego „Kultura w sieci” ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego,

Artystka Anna Krzemińska w 2013 r. uzyskała dyplom magistra sztuki na Wydziale Architektury Wnętrz w Pracowni Malarstwa u prof. Pawła Michalaka i Pracowni Projektowania Wystaw Artystycznej u prof. Anny Sławkowskiej-Rode, jak również w Pracowni Tkaniny u prof. Doroty Grynczel na Wydziale Malarstwa.

W 2017 r. ukończyła studia podyplomowe w zakresie kształcenia plastycznego w Studium Pedagogicznym przy Wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną ASP w Warszawie. W 2019 r. uzyskała stopień doktora na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie pod kierunkiem prof. Wojciecha Cieśniewskiego i uczestniczyła w trzymiesięcznej rezydencji artystycznej w Karnataka Chitrakala Parishath College of Fine Arts In Bangalore w Indiach, gdzie we współpracy z prof. Tejendrą Singh Baonim realizowała swój program dydaktyczny i badawczy „Przestrzeń-Sacrum-Sztuka”.

Wcześniej, w 2010 roku brała udział w zajęciach „Cours de Civilisation Française de la Sorbonne” na paryskiej Sorbonie. W warszawskiej ASP pracuje na Wydziale Architektury Wnętrz. Swoje prace prezentuje również w Płockiej Galerii Sztuki podczas wystaw lokalnego środowiska plastycznego.

fot. materiały prasowe

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU