Wandale niszczą nasze pieniądze

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Niedawno pisaliśmy o akcji zabezpieczania drzew przed zimą, którą prowadzi Miejski Zarząd Dróg. Bez niej część drzew, upiększających płockie Stare Miasto, mogłoby nie przetrwać trudnych warunków zimowych. Niestety, praca MZD jest niszczona przez bezmyślność i wandalizm.

Przy ul. Bielskiej większość zabezpieczeń jest już zdewastowana. Częściowo jest to efekt bezmyślności kierowców, którzy parkują samochody na zimowych osłonach drzew, częściowo bezsensowne akty wandalizmu.

MZD zabezpiecza na Starym Mieście 200 drzew przed negatywnymi skutkami środków chemicznych, używanych do zwalczania gołoledzi i oblodzenia w ramach tegorocznej akcji ZIMA. Niestety, pierwsze osłony, które zostały zainstalowane wokół drzew w pasie drogowym ul. Bielskiej już zostały zniszczone. W większości przypadków to akty bezsensownego wandalizmu – porwana folia, powyrywane z ziemi paliki. Nie brakuje także osłon zniszczonych przez kierowców, którzy parkują swoje samochody na osłonach, niszcząc je. Koszt zabezpieczenia jednego drzewa to prawie 100 zł. Na zabezpieczenie drzew na Starówce przeznaczono blisko 20.000 zł.

Jakkolwiek to zabrzmi, są to pieniądze publiczne, przeznaczone na konkretny cel. Kompletną głupotą i ignorancją jest niszczenie czegoś w imię własnej wygody. Jeszcze większ, nieszczenie dla własnej zabawy.

Kierowcy! Zwróćcie uwagę na to, w jaki sposób parkujecie! A wy, drodzy mieszkańcy, reagujcie na widok wandali. Nie musi to być akt heroicznej odwagi i pokazu w stylu Chucka Norrisa. Wystarczy zadzwonić po Straż Miejską lub policję.

źródło: Miejski Zarząd Dróg w Płocku

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji