REKLAMA

W Wiśle Płock zagrają teraz kobiety. Po raz pierwszy w historii klubu [FILM, ZDJĘCIA]

REKLAMA

Wisła Płock ogłosiła, że przyjęła w swoje szeregi drużynę kobiet Królewskich Płock. Ma to być szansa na szybszy rozwój kobiecej piłki nożnej. Pierwszy mecz już w najbliższą niedzielę na Stadionie Miejskim w Płocku.

Wisła Płock poinformował, że do klubu dołącza drużyna piłki nożnej kobiet. Po raz pierwszy w historii, w sezonie 2021/22 żeński zespół Wisły Płock występował będzie na poziomie III ligi.

PowiązaneTematy

Piłka nożna kobiet w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność. W odpowiedzi na jej rosnące zainteresowanie, Wisła Płock zdecydowała się powołać do życia seniorską drużynę kobiet, a występować w niej będą zawodniczki, które do tej pory można było oglądać w barwach Królewskich Płock.

W tym sezonie Wiślaczki rywalizować będą na poziomie III ligi, której zasięg obejmuje województwa: mazowieckie, łódzkie, podlaskie i warmińsko-mazurskie. Poprzedni sezon, jeszcze jako Królewscy, drużyna zakończyła na 3. miejscu w ligowej tabeli.

– O takim ruchu myśleliśmy już od dłuższego czasu. Kobieca piłka nożna notuje w ostatnim czasie istotny rozwój w naszym kraju, drużyny notują stały progres sportowy i wizerunkowy. Cieszy też fakt, że pojawiają się nowe, żeńskie ekipy, również w innych klubach ekstraklasy, jak ostatnio w Rakowie Częstochowa czy Lechu Poznań. Teraz do tego zaszczytnego grona dołącza również Wisła Płock – powiedział dyrektor marketingu Wisły, Michał Łada.Fot. Paulina Rogalska / Wisła Płock S.A.

– Bardzo się cieszę, że obie strony zobaczyły potencjał w tej współpracy i to, że razem możemy się rozwijać. Wisła Płock pomoże swoim doświadczeniem, a od zaangażowania zawodniczek, już w barwach Wisły Płock, będzie zależało, jak to będzie dalej wyglądało. Od kilku miesięcy mówimy, że inwestujemy w przyszłość i tak też traktujemy tę współpracę. Wierzymy w to, że będzie ona owocna dla każdej ze stron i wspólnie przyniesiemy dużo radości mieszkańcom miasta Płocka – powiedział prezes klubu Wisła Płock Tomasz Marzec.

Fot. Paulina Rogalska / Wisła Płock S.A.

– Reprezentując taką markę jak Wisła Płock, będziemy mieli o wiele większe szanse, żeby się rozwinąć i zrobić coś fajnego dla piłki kobiecej. Jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi – dodaje Adrian Piankowski, trener drużyny kobiet Wisły Płock.

Kadrę żeńskiej drużyny Wisły Płock tworzą: Julia Asakowska, Aleksandra Bielicka, Natalia Borowska, Kinga Brzezińska, Karolina Ejman, Oliwia Gołębiewska, Natalia Gonta, Marta Hućko, Julia Janiszewska, Daria Kusa, Klaudia Łyzińska, Natalia Marciniak, Agnieszka Potrzebska, Emanuela Przeradzka, Oliwia Stasińska, Klaudia Stradomska, Aleksandra Synowiec, Dorota Szalińska, Wiktoria Wiączek, Aleksandra Zając, Maja Zielińska oraz trenerzy: Adrian Piankowski i Łukasz Grabowski.

Pierwsza okazja, żeby zobaczyć niebiesko-biało-niebieskie zawodniczki w akcji już w niedzielę 5 września. W ramach 2. kolejki III ligi kobiet Wisła Płock zmierzy się z AKS Zły. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim im. Bernarda Szymańskiego w Płocku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

  1. ekolog says:

    HAHAHA, kiedy będziecie przyjmować zwierzęta???

  2. ... says:

    Tam 3/4 to nie nadaje się do tego, zeby reprezentować barwy Wisły.

  3. Janko Kibic says:

    Kibice męscy mogą być za bardzo usztywnieni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU