W weekend rocznica obrony Płocka. Będą utrudnienia

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W najbliższy weekend odbędą się uroczystości, związane z 95. rocznicą obrony Płocka przed bolszewikami oraz Dniem Wojska Polskiego. Kierowców czekają w związku z tym czasowe utrudnienia.

W holu przy auli Urzędu Miasta Płocka już od czerwca można obejrzeć wystawę ze zbiorów Książnicy Płockiej „Bohaterowie obrony Płocka w 1920 roku”, przypominającą płocczan, walczących w obronie Płocka. Jak wygląda plan pozostałych uroczystości?

15 sierpnia – Dzień Wojska Polskiego
9.30 – Plac Obrońców Warszawy
– zbiórka pocztów sztandarowych
– złożenie kwiatów przy pomniku Józefa Piłsudskiego iWładysława Broniewskiego
10.00 – Bazylika Katedralna
– msza święta w intencji poległych w 1920 roku,
– po mszy ok. godz.11.00 złożenie kwiatów na Bratniej Ziemi koło katedry i przejście na uroczystości przy Płycie Nieznanego Żołnierza

16 sierpnia – 95 Rocznica Obrony Płocka przed bolszewikami w 1920 roku
18.00 – Pl. Narutowicza, rekonstrukcja obrony barykady pn. „Płocka barykada” (miejsca siedzące za okazaniem karty wstępu)

17 sierpnia
Katolickie Radio Diecezji Płockiej – słuchowisko z projektu „Zatrzymane w kadrze rok 1920″ emisja o godz. 15.30 – „Wielcy, choć mali”
20.00 – ul. Targowa capstrzyk harcerzy przy kopcu „Bratnia mogiła”

18 sierpnia
– od 10.00 – Miejsca Pamięci Narodowej 1920 roku – złożenie kwiatów przez płockich harcerzy
– Radio Płock www.radioplock.eu słuchowiska z projektu “Zatrzymane w kadrze rok 1920″
11.00 – „Wielcy choć mali”- słuchowisko dla dzieci
16.00 – „To, czego inni nie chcą” – słuchowisko dla młodzieży i dorosłych
– Katolickie Radio Diecezji Płockiej
15.30 „To, czego inni nie chcą”
– Cmentarz Garnizonowy – ul. Norbertańska
16.30 – zbiórka pocztów sztandarowych
17.00 – uroczystości z udziałem Wojska Polskiego
– godz.18.30 – Stary Rynek – koncert Orkiestry Reprezentacyjnej WP
20.00 – przystań nad Wisłą – rejs statkiem po Wiśle upamiętniający Flotyllę Wiślaną biorącą udział w obronie Płocka w 1920 roku (za okazaniem karty wstępu, odbiór biletów w Ratuszu pok. 10 i 11)

19 sierpnia
17.00 – Towarzystwo Naukowe Płockie pl. Narutowicza – promocja książki dr Grzegorza Gołębiewskiego „Obrona Płocka przed wojskami bolszewickimi 18 i 19 sierpnia 1920 roku”.

W związku z tymi uroczystościami, kierowców czekają utrudnienia na drogach. Już w sobotę wieczorem (15.08) straż miejska zacznie ograniczać wjazd na parkingi na pl. Narutowicza przed gmachami sądów. Do niedzieli wieczorem parkowanie przed sądami będzie niemożliwe.

W niedzielę, 16 sierpnia, od godz. 13 plac Narutowicza będzie całkowicie wyłączony z ruchu. – Można będzie jedynie przejechać ul. Kościuszki oraz Mostową do placu i skrzyżowania z ul. Tumską. Jednak obszar, na którym znajduje się m.in. postój taxi – będzie już wyłączony z ruchu. Mieszkańcy ul. Małachowskiego oraz goście hoteli przy ul. Piekarskiej będą korzystać z tej ostatniej ulicy, która na czas rocznicowych uroczystości stanie się dwukierunkowa. W ograniczonym stopniu można będzie korzystać także z parkingów na Starym Rynku za małą sceną; będą w tym czasie wykorzystywane na stajnie – informuje zespół ds. medialnych płockiego ratusza.

Również w niedzielę, od godz. 17 do 19 całkowicie zamknięty zostanie przejazd przez skrzyżowanie ul. Tumskiej, Kościuszki oraz pl. Narutowicza przed odwachem. Kierowcy będą musieli korzystać z objazdu przez ul. Mostową obok ogrodu zoologicznego.

Jak zapewniają organizatorzy uroczystości, wszystkie utrudnienia potrwają w niedzielę najpóźniej do godz. 22.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji