REKLAMA

W sobotę Wisła vs. Arka

REKLAMA

Już w najbliższą sobotę o godzinie 15.30 odbędzie się mecz o wysokiej stawce dla podopiecznych Jerzego Brzęczka. Do Płocka przyjedzie nieobliczalna i waleczna Arka Gdynia, która od roku systematycznie zaskakuję kibiców piłki nożnej w Polsce.

Zdobycie Pucharu Polski i Superpucharu, a także pozytywne wrażenie pozostawione po meczach w eliminacjach Ligi Europy – wielu powie, że to przypadek i zrządzenie losu, ale takie wyniki beniaminka muszą budzić respekt. Wisła po czterech porażkach z rzędu ma sama sobie coś do udowodnienia, a Arka nigdy dla Wisły nie była łatwym przeciwnikiem.

Jednak mimo porażki w Poznaniu, jest gdzie szukać pozytywów. Do formy powracają – Semir Stilić, Kamil Sylwestrzak, Dominik Furman i Nico Varela, co dla Wisły jest cenne. Każdy z tych zawodników potrafi wiele, a ich dobra postawa z pewnością jest sporą wartością dodaną. Wisła do tej pory mocno faluje, nie dając się pokonać w kilku meczach z rzędu, by potem w kilku spotkaniach nie wygrać. Jak to bywa w polskiej Ekstraklasie – wszystko jest możliwe i nigdy nie ma faworyta.

W historii spotkań z Arką można zauważyć, że zawsze jest emocjonująco i niemal zawsze mecze kończą się wynikiem remisowym lub zbliżonym do remisu. Tylko w wyjątkowych sytuacjach, któraś z drużyn wygrała znacznie, a jednym z przykładów jest wygrana Wisły w Gdyni 0:3 (8.07.2016 r.), bramki zdobywali wtedy – Vitali Gamega, Mikołaj Lebedyński i samobój w wykonaniu Dawida Sołdeckiego. W pierwszej rundzie obecnego sezonu Nafciarze po niezłym meczu zremisowali 1:1.

Historia i wspomnienia już jednak nie mają znaczenia. W sobotę liczyć się będzie tu i teraz. Wisła, podobnie jak rok temu w tym okresie, potrzebować będzie wsparcia. Redakcja PetroNews serdecznie zaprasza na to spotkanie.Przypomnijmy kilka ważnych faktów z ostatnich lat, które dosadnie pokazują, jaką drogę przebyła Wisła, by funkcjonować w Ekstraklasie.

  • Największy sukces w historii Wisły Płock – zdobycie Pucharu Polski
  • Spadek z Ekstraklasy – jak się później okazało, na 10 lat
  • Potem była, niestety, jeszcze II liga, która z perspektywy czasu była mocną lekcją dla najwierniejszych kibiców oraz samego klubu.
  • Czyściec obudził z czasem nowe nadzieje w pracownikach klubu. Przyszły lepsze wyniki oraz sukcesy i dokładnie 20 maja 2016 roku miasto tętniło Wisłą Płock, tętniło też w poprzednim sezonie, a więc pobudźmy się na nowo. Jest nieźle, ale może być jeszcze lepiej. Poniżej piękne wspomnienie… W sobotę wszyscy na Arkę!

Marek Wojciechowski

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU