W sobotę autobusem możesz pojechać za darmo

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
W najbliższą sobotę, 22 września, w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu właściciele auto mogą pojechać autobusami komunikacji miejskiej za darmo.

Wystarczy wziąć ze sobą ważny dowód rejestracyjny swojego samochodu oraz dokument, umożliwiający stwierdzenie tożsamości. Wyniki badań potwierdzają, że większość miejskich podróży odbywa się na krótkich dystansach i nie trwa dłużej niż 15 minut. Jak wiemy, krótka jazda samochodem jest nieekonomiczna i szkodliwa dla silnika. Według fachowców samochód po rozruchu zimnego silnika zużywa najwięcej paliwa, krótka jazda samochodem jest więc po prostu nieopłacalna. Taniej i szybciej można dotrzeć do wybranego miejsca wybierając autobus.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że samochodem jedzie przeważnie jedna osoba, podczas gdy w autobusie mieści się około 160 pasażerów! Wystarczy porównać ile miejsca zajmuje 160 samochodów, a ile jeden autobus. No i ile czasu zajmie kierowcom stu sześćdziesięciu samochodów dojazd do celu, a ile czasu potrzebuje na pokonanie tego samego dystansu jeden autobus.
Jeśli więc macie taką możliwość, zostawcie samochód przed domem, weźcie dowody rejestracyjne w dłoń i wyruszcie w podróż autobusem.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji