W sierpniu kolejny Rynek Sztuki. Zobacz, kto wystąpi na starówce

REKLAMA

W ostatnich dniach sierpnia płocką starówką ponownie zawładnie Rynek Sztuki. 29 sierpnia rozpocznie się kolejna edycja tego popularnego festiwalu, który połączy teatr, film i muzykę. W tym roku potrwa on trzy dni, podczas których atrakcji z całą pewnością nie zabraknie.

Repertuar tegorocznej edycji festiwalu jest bardzo zróżnicowany – od klasycznego rocka po muzykę inspirowaną synth popem i nową falą z lat 80. Zobaczymy zarówno klasyczny teatr uliczny, jak i taneczny performance z użyciem techniki Fluro UV.

PowiązaneTematy

Festiwal rozpocznie się 29 sierpnia, a pierwszymi muzycznymi gośćmi będą muzycy zespołu Waglewski Fisz i Emade, którzy przyjadą do Płocka z projektem „matka, Syn, Bóg.” Ma to być ukłon w stronę klasycznego rocka, opartego na surowym brzmieniu i gitarowym graniu.

Totalną zagadką dla publiczności będzie koncert niszowego, warszawskiego zespołu Krem. Założycielka kapeli, Wiki Królikowska zasłynęła z tego, że zrobiła teledysk za 25 zł. W zalewie tandetnych produkcji za grubą kasę, królujących w muzycznych stacjach, udowadnia, że to pomysł jest wartością nadrzędną w muzyce. Wiki nie kryje swoich fascynacji polską nową falą z lat 80. Śpiewa o kryzysie romantyzmu i digitalizacji uczuć. Jest warszawianką z krwi i kości.

Kolejnym gościem tegorocznego Rynku Sztuki będzie zespół Backspace. Zespół zagra do niemego filmu „Menilmontant” z 1926 roku. Backspace to grupa łącząca muzykę akustyczną i elektroniczną, będącą gdzieś pomiędzy klasyką a jazzem, dubem, trip-hopem czy punkiem. „Menilmontant” z kolei, to poetycka impresja o miłości, samotności, zbrodni i starym Paryżu. Występ w Płocku to pierwszy mariaż zespołu z klasyką niemego kina.

Podczas festiwalu odbędzie się też absolutny hit tegorocznej edycji Rynku Sztuki – spektakl Fluro UV. Biorą w nim udział tancerze, akrobaci, muzycy i plastycy, a eksperymenty z wykorzystaniem światła UV i nietypowych rekwizytów zapewniły zespołowi I miejsca na World Bodypainting Festival w Austrii w 2007, 2008, 2009, 2011 roku. Jedno jest pewne – nie było jeszcze takiego spektaklu w Płocku.

Rynek Sztuki odbędzie się w dniach 29-31 sierpnia na Starym Rynku w Płocku. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Fot.: Materiały prasowe