REKLAMA

W Rogozinie będzie Komunikacja Miejska

REKLAMA

Od dawna mieszkańcy gminy Radzanowo, a szczególnie Rogozina, postulowali o przedłużenie do ich miejscowości linii płockiej Komunikacji Miejskiej. To ważne zwłaszcza dla tych, którzy w Płocku pracują, ale i dojeżdżają do najbliżej położonego miasta w innych celach. Teraz pierwszy krok w tej sprawie stał się faktem.

Od pewnego czasu docierały do nas informacje o rozmowach prowadzonych w tej sprawie pomiędzy Gminą Radzanowo a Komunikacją Miejską w Płocku. 19 listopada decyzja została podjęta.

PowiązaneTematy

– Wczoraj odbyłem kolejne spotkanie z Prezesem Komunikacji Miejskiej Płock sp. z o.o., Januszem Majchrzakiem oraz Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Płocka ds. Transportu Publicznego, Jackiem Ambroziakiem – potwierdził wójt Gminy Radzonowo, Sylwester Ziemkiewicz. – Celem spotkania były dalsze negocjacje w sprawie przyszłości linii autobusowej nr 34 jeżdżącej na trasie Płock (Podolszyce) – Stróżewko dodał.

Sylwester Ziemkiewicz tłumaczy, że odkąd objął urząd wójta jednym z jego celów był rozwój połączeń komunikacyjnych na terenie Gminy Radzanowo, czego pierwszym krokiem było utworzenie linii autobusowej KM na trasie Podolszyce-Stróżewko.– Tym bardziej cieszę się, iż na wczorajszym spotkaniu podjęliśmy decyzje o przedłużeniu linii autobusowej nr 34 do Rogozina. W najbliższym czasie ustalimy szczegóły techniczne oraz formalne i, jeśli ta procedura przejdzie pomyślnie, linia zostanie wydłużona już od stycznia 2016 roku – informuje wójt Radzanowa.

Linia będzie dofinansowywana z budżetu gminy Radzanowo w ramach porozumienia pomiędzy samorządem Gminy Radzanowo a Miastem Płockiem.