W przerwie meczu możesz zarejestrować się jako dawca szpiku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczep szpiku od dawcy niespokrewnionego. Szansa uratowania komuś życia nadarzy się w trakcie siatkarskiej Ligi Mistrzów. 

Na całym świecie zarejestrowano już 22 miliony potencjalnych dawców. Pomimo tej liczby, w Polsce wciąż są pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy. By zwiększyć szansę na przeszczep, płocki oddział DKMS organizuje Dzień Dawcy Szpiku “Pomóżmy Jackowi i Innym”.

Rejestracja odbędzie się 28 i 29 czerwca w trakcie trwania rozgrywek siatkarskiej Ligi Mistrzów. Dla wszystkich, którzy obawiają się badania, wyjaśniamy jak to wszystko wygląda. Zarejestrować się może każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia. Należy ważyć nie mniej niż 50 kilogramów i jednocześnie nie wykazywać się nadmierną nadwagą. Badanie zajmuje chwilę i polega na przeprowadzeniu wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. I tyle. Nic bolesnego, nic strasznego. Potem trzeba tylko czekać na wyniki i odpowiedź.

Organizatorzy zapraszają 28 czerwca w godzinach 15-21 oraz 29 czerwca w godzinach 13.30-19.30. Pamiętajcie, żeby wziąć ze sobą dokument z numerem PESEL.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji