REKLAMA

W pożarze stracili wszystko. Pomóc może każdy

REKLAMA

We wtorek, 2 lipca, rodzina z miejscowości Garwacz (gmina Bodzanów), straciła dom wraz z całym wyposażeniem. To efekt pożaru, który pochłonął cały dobytek mieszkańców. Gmina Bodzanów apeluje o pomoc.

Zdarzenie miało miejsce w miniony wtorek. W ciągu kilku godzin ogień strawił cały dom zabierając rodzinie wszystko to, co posiadała. Spłonęła odzież, sprzęt RTV i AGD i meble. Dzieci straciły książki, plecaki, zabawki. Gmina zobowiązała się zorganizować pomoc. Apeluje ona także do ludzi dobrej woli.

– Zwracamy się do wszystkich o wsparcie rzeczowe i finansowe, które umożliwi rodzinie powrót do normalnego życia – apeluje urząd gminy Bodzanów.

Potrzeby zakupowe są duże. – Na chwilę obecną potrzebna jest pościel, kołdry, poduszki, odzież i podstawowy sprzęt AGD (kuchenka, lodówka i pralka) – czytamy w apelu.  Rodzina została pozbawiona łózek i mebli, potrzebne są też wszelkie materiały budowlane. Każda udzielona pomoc w znaczący sposób zniweluje skutki zniszczenia.PowiązaneTematy

Osoby, które są w stanie wesprzeć rodzinę finansową mogą dokonać wpłaty na konto (91 9011 0005 0970 0547 2000 0470 z dopiskiem „Dla pogorzelców z Garwacza”).

Można również przekazywać przedmioty – w tym przypadku należ skontaktować się z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Bodzanowie, mieszczącym się przy ul. Bankowej 7 (nr tel. 24 260 70 06 wew. 131).