W poniedziałek spotkanie z magiczną dziewczyną

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

NoveKino Przedwiośnie zaprasza na kolejne Spotkanie Filmowe. Tym razem wyświetlany będzie film “Magical girl”.

Spotkania Filmowe wrzesień - grudzień 2015Jak w każdy poniedziałek, 12 października o 18.30 wyruszymy na specjalne spotkanie z filmem w NovymKinie Przedwiośnie. Za jedyne 15 zł do naszej dyspozycji będzie barek kawowy i świetny film.

Tym razem będzie czekała na nas “Magiczna dziewczyna”. „Magical Girl” otrzymał nagrodę za najlepszy film i za najlepszą reżyserię na festiwalu filmowym w San Sebastian, a odtwórczyni głównej roli Bàrbara Lennie została uhonorowana Nagrodą Goya 2014 dla Najlepszej Aktorki. Pedro Almodóvar uznał tę produkcję nie tylko za najlepszy hiszpański film roku, ale także za jeden z najlepszych hiszpańskich obrazów początku XXI wieku.

Fabuła filmu oparta jest na historii trzynastoletniej Alice. Kiedy dziewczynka zapada na ciężką chorobę, jej ojciec Luis – bezrobotny nauczyciel literatury – postanawia zrobić wszystko, by ją uszczęśliwić. Przypadkowo odkrywa jej wpis w pamiętniku, gdzie dziewczyna wyjawia swoje największe marzenie. Spełnienie go okazuje się jednak kosztowne i przekracza możliwości finansowe Luisa. Wtedy przypadek stawia na jego drodze Barbarę, piękną młodą kobietę o burzliwej przeszłości, oraz Damiana, emerytowanego nauczyciela skrywającego mroczną tajemnicę. Luis, Barbara i Damian wplątują się w grę, w której każdy ruch pociągnie za sobą nieodwracalne konsekwencje, a skrajne emocje do końca walczyć będą z rozumem…

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji