REKLAMA

W Płocku rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19

REKLAMA

W poniedziałek dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku Stanisław Kwiatkowski poinformował, że do placówki dotarły już szczepionki na koronawirusa i dokonano już pierwszych szczepień.

28 grudnia dyrektor Stanisław Kwiatkowski ogłosił, że w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku odbyły się już pierwsze szczepienia na koronawirusa SARS Cov-2.

– Dzisiaj o godzinie 8 rano zaszczepiono pierwszego pracownika naszego szpitala. Była to pielęgniarka szpitalnego oddziału ratunkowego – informuje dyrektor Stanisław Kwiatkowski.

Do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku w niedzielę trafiło 75 dawek szczepionek. Szczepienie ma się odbyć w czasie 4 dni. Dyrektor zwrócił uwagę, że na początku roku do szpitala ma trafić kolejny transport szczepionek.– W pierwszej kolejności będą szczepieni pracownicy z tak zwanej pierwszej linii frontu, z SOR-u i z OIOM-u, czy oddziału zakaźnego. Również z oddziału płucnego, który jest oddziałem covidowym. Następnie pracownicy, którzy są chętni – wyjaśniał dyrektor szpitala.

Stanisław Kwiatkowski poinformował, że do szczepienia zgłosiło się ponad 1000 chętnych pracowników szpitala. Stanowi to około 80% całej załogi Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Zgłosiło się również ponad 1300 pracowników medycznych, którzy mają być szczepieni w szpitalu wojewódzkim.

– Dzisiaj będziemy się przyglądać temu szczepieniu. Oczywiście chcielibyśmy jak najszybciej zaszczepić pracowników, bo to na tym nam najbardziej zależy. Wszystko uzależnione jest od ilości szczepionek, która do nas dotrze z centralnej rozdzielni. Niemniej jednak, poprzez dzisiejszą obserwację będziemy poszukiwać szybszych form szczepienia naszych pracowników – zaznaczał dyrektor Stanisław Kwiatkowski.

Stanisław Kwiatkowski fot. Wiktor Pleczyński

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 6

  1. Anonim says:

    Jest dużo miejsca w szpitalu tymczasowym przy Orlenie. 196 łóżek a pacjentów max 5. Także jak kogoś dopadnie to tam na wczasy

  2. Precz ze szczepionką says:

    Jak zaszczepi się 10 %Polaków to będzie cud. Nikt poważny nie wstrzyknie sobie coś ci nie jest przebadane
    A w mediach od rana do wieczora nie ma nic innego tylko szczepionkowa nagonka. Sram na tą szczepionkę i na tych co ją zachwalają. Ci co ją zachwalają wzięli za te brednie odpowiednią kasę więc muszą kłamać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU