W Płocku rozpoczęła się wojna. Cel: nielegalne reklamy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Płock wypowiada wojnę nielegalnie umieszczanym reklamom i ogłoszeniom na latarniach, sygnalizatorach świetlnych, przystankach autobusowych czy drzewach. Łamiący prawo muszą liczyć się z wysokimi karami finansowymi.

– Wiele firm oferujących pożyczki czy szkół dla dorosłych robi to na skalę masową, rozklejając kilkaset plakatów na terenie Płocka. Także pojedyncze osoby umieszczające tzw. zrywki również narażają się na poważne kary – mówi Konrad Kozłowski z zespołu ds. medialnych ratusza. Jak tłumaczy, rozklejane nielegalnie plakaty informują o imprezach, nad którymi patronat medialny mają płockie redakcje prasowe, zamieszczone są również loga sponsorów, płockich firm lub są objęte patronatem władz samorządowych. – Takie działanie w negatywnym świetle stawia media, sponsorów i patronów finansujących imprezę, których logotypy widnieją na plakatach – dodaje.

Firmy, które nielegalnie rozwieszają reklamy, nie mogą już liczyć na taryfę ulgową. Miejski Zarząd Dróg już zaczął wysyłać wnioski o wszczęcie postępowania administracyjnego wobec nich, a kary sięgają w sumie kilkunastu tysięcy złotych. Również osoby prywatne będą ponosiły konsekwencje – za rozwieszanie plakatów w nielegalnych miejscach odpowiedzą z art. 63a Kodeksu Wykroczeń.

– Ostrzegamy, że wszelkie umieszczanie reklam i ogłoszeń na drzewach, latarniach, przystankach, sygnalizatorach jest działaniem nielegalnym – mówi Konrad Kozłowski. – Przypominamy, że na terenie miasta znajdują się specjalne słupy ogłoszeniowe do tego celu. Obowiązek uzyskania zezwolenia na zajęcie pasa drogowego wynika z Ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (j.t. Dz. U. z 2013r., poz.260 ze zm). Niedopełnienie formalności i brak zgody na zajęcie pasa drogowego w konsekwencji skutkuje wymierzeniem kary pieniężnej, stanowiącej dziesięciokrotność opłaty podstawowej – wyjaśnia.

Podziel się:

2 komentarze

  1. Nie wiem czy tylko ja mam takie wrazenie ale to przygotowanie do wyborów. Miasto ma swoje nośniki, gazetę, portal i przycina konkurencję.

  2. Wreszcie ktoś zwrócił uwagę na to co się dzieje, syf i brud, oblepione słupy latarnie, sciany, tylko po to bo jakiś pseudo bizmesmen chce zarobić kilka groszy

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji