REKLAMA

W Płocku powstała poradnia psychologiczna dla dzieci i młodzieży

REKLAMA

Centrum Zdrowia Psychicznego w Płocku powiększyło się o Poradnię Psychologiczną dla Dzieci i Młodzieży. Jak dowodzą badania, to właśnie młodzież jest najbardziej dotknięta przez depresję, a spotęgowała to pandemia i społeczna izolacja.

Badania przeprowadzone w ubiegłym roku dowodzą, że pandemia najbardziej dotknęła nastolatków. Aż 44 proc. z nich, czyli dwukrotnie więcej, niż w 2018 r., zmaga się z objawami depresji, a 20 proc. ma myśli samobójcze. Dwóch na trzech nastolatków ma objawy odstawienne, które świadczą o uzależnieniu od komórki i komputera. Jak tłumaczą psychologowie, choć jest to wzrost tylko o 6 proc., to jednak wydaje się, że uzależnienie w tej grupie uległo pogłębieniu. Szacuje się, że nawet jeden na pięciu nastolatków potrzebuje szybkiej pomocy specjalisty.

W tej sytuacji otwarcie Poradni Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży może być przydatne. Poradnia, z siedzibą przy ul. Mikołaja Reja 15/3, działa w strukturach Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej, a zapisy do specjalistów już trwają.

Dotychczas w ramach Centrum Zdrowia Psychicznego funkcjonowały: Dzienny Oddział Psychiatryczny, Poradnia Zdrowia Psychicznego oraz Poradnia Profilaktyki i Leczenia Uzależnień.

Poradnia dla dzieci i młodzieży będzie działać pięć dni w tygodniu, według następującego harmonogramu:

poniedziałek:. 7.00 – 16.00
wtorek: 7.00 – 20.00
środa: 7.00 – 20.00
czwartek: 7.00 – 14.30
piątek: 7.00 – 14.30PZOZ zastrzega jednak, że godziny te mogą ulec zmianie. Aktualne będą dostępne na stronie internetowej PZOZ-u.

Telefon kontaktowy: 532 403 556. Do zapisania się na wizytę nie jest potrzebne skierowanie.

Udzielane świadczenia:

  • porady psychologiczne;
  • sesje psychoterapii: indywidualnej, rodzinnej, grupowej, wsparcia psychospołecznego;
  • wizyty domowe lub środowiskowe.

Poradnia udziela świadczeń ambulatoryjnych lub środowiskowych dzieciom przed rozpoczęciem realizacji obowiązku szkolnego, dzieciom i młodzieży objętym obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki oraz kształcącym się w szkołach ponadpodstawowych – do ich ukończenia, a także ich rodzinom lub opiekunom prawnym. Porady mogą być udzielane z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU