W Płocku powstaje Forum Myśli Społecznej. Przyjedzie Władysław Kosiniak-Kamysz

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Czwartkowe odwiedziny prezesa PSL, Władysława Kosiniaka-Kamysza w Płocku będą związane z ogólnopolską inauguracją Forum Myśli Społecznej im. Zygmunta Jana Rumla. Podczas wizyty w naszym mieście prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego spotka się również z seniorami.

Władysław Kosiniak-Kamysz, Prezes PSL, fot. Adrian Grycuk, Wikimedia Commons

W czwartek, 30 marca br. prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz przybędzie z wizytą do Płocka. Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego jest polskim lekarzem, politykiem i samorządowcem, w latach 2011–2015  był ministrem pracy i polityki społecznej, a od 2015 r. jest prezesem PSL i posłem na Sejm VIII kadencji.

Na godz. 11.45 przy ul. Krzywoustego 3 w Płocku (Spółdzielczy Dom Seniora) zaplanowano konferencję prasową z udziałem Władysława Kosiniak-Kamysza. O godz. 12 przewidziane jest natomiast spotkanie prezesa PSL z seniorami, również w SDK.

O godz. 17 w Muzeum Mazowieckim w Płocku przy ul. Tumskiej 8 odbędzie się ogólnopolska inauguracja Forum Myśli Społecznej im. Zygmunta Jana Rumla, którą rozpocznie prezes FMS, poseł Piotr Zgorzelski. Podczas inauguracji będzie można wysłuchać wykładu  Antoniego Dudka pt. „III Rzeczpospolita – krótki bilans ćwierćwiecza”. Na zakończenie spotkania przewidziana jest dyskusja.

Na czym polegają założenia Forum Myśli Społecznej?

Piotr Zgorzelski, Poseł na Sejm

– Jest to próba stworzenia przestrzeni do dialogu, do rozmowy o Polsce, ale także o miejscu Polski w Unii Europejskiej, a w naszej opinii, Prawo i Sprawiedliwość chce wyprowadzić Polskę z UE – wyjaśnia prezes FMS, poseł Piotr Zgorzelski. – Zaproponowaliśmy koncepcję Forum wspólnie z prezesem PSL, Władysławem Kosiniak-Kamyszem, ale rzeczywistość i popularność tego projektu przerosła nasze oczekiwania. Powstało już dużo Forów regionalnych, są też wojewódzkie. W Płocku szefem FMS będzie Tomasz Kominek, natomiast w powiecie płockim radny powiatowy Bogdan Banaszczak – tłumaczy poseł.

Poszczególne oddolne organizacje mają w ramach FMS prowadzić tematy, które dotyczą konkretnego regionu. – Chcemy wsłuchiwać się w głos ludzi, również tych, którzy mają inne zdanie – deklaruje poseł Zgorzelski, dodając, że patronem Forum jest Zygmunt Jan Rumel, polski dowódca wojskowy, komendant VIII Okręgu Wołyń BCh, oficer Armii Krajowej, poeta (autor m.in. poematu „Rok 1863” i wiersza zatytułowanego „Dwie matki”), który w imię pojednania polsko-ukraińskiego zapłacił najwyższą cenę – życia. Natomiast jego poświęcenie nie poszło na marne, gdyż jego matkę i siostrę ocalił właśnie Ukrainiec.

Spotkanie 30 marca jest otwarte, ale na zaproszenie, natomiast plany są, aby były cykliczne i otwarte dla wszystkich chętnych.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji