REKLAMA

W Płocku odbyła się 11. edycja Jarmarku Tumskiego [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Od piątku do niedzieli w Płocku trwał XI Jarmark Tumski. Organizatorzy podzielili teren wydarzenia na sześć stref, w tym tęczową „strefę wolności”.

Tegoroczny Jarmark Tumski odbywał się w dniach 31 maja-2 czerwca. Poszczególne strefy wydarzenia podzielone były na sześć kategorii, w tym tradycyjna, z której wywodzi się jarmark, czyli kolekcjonerska, po raz pierwszy dziecięca, w której najmłodsi płocczanie mogli sprzedawać własne rzeczy, np. nieużywane już zabawki. Powstała też strefa sztuki, złotego (ekspozycję związaną z historią polskiego złotego przygotował Narodowy Bank Polski) oraz handlową z różnymi artykułami.

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki sfinansował też tzw. strefę wolności na placu Narutowicza, która miała w założeniu uświadamiać jak zapobiegać mowie nienawiści, poruszać temat ochrony praw człowieka. Wyświetlano w niej filmy prezentowane podczas Festiwalu Watch Docs, a także wystawiono prace konkursowe na grafikę antyfaszystowską w konkursie organizowanym przez Obywateli RP (ta strefa na mapie jarmarku oznaczona była tęczowymi kolorami).Zgodnie z informacjami organizatorów, łącznie podczas Jarmarku Tumskiego stanęło 360 stanowisk wystawienniczych. Wśród nich było 78 stanowisk kolekcjonerskich.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

 1. regionalista. says:

  ” Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki sfinansował też tzw. strefę wolności na placu Narutowicza, która miała w założeniu uświadamiać jak zapobiegać mowie nienawiści…” …….. NIESTETY.

  JEST INACZEJ. Struktura ww. jest dotowana z kasy M.Płocka. Jest wyjątkowo kosztowna. Dosłownie zżerają pieniądze z podatków….

  Cale pokłady miłosne , pozbawionej nienawiści powielane są na terenie Płocka.
  Czytajmy zapisy Internetowe z 2017 r.;

  …….” Chwila zastanowienia dla Płocczan……. nowa siedziba POKIS, jak i funkcyjni tam zatrudnieni i działający dysponują……

  wodospadem pieniędzy. Łatwo , szybko, przyjemnie. Bracia lojalni….sypnęli………kap, kap, płyną łzy wzruszenia tradycją PRL.. sekretarz, laminat……….schrony wojenne w nieznanych CELACH UBOGACONE……
  Sławienie postaw hitleryzmu , tradycja pełna krwi….. doświadczenie……

  Kto lansuje i kto udaje, że w Płocku nie było odrodzenia faszyzmu?
  Tęsknota odrodziła się w hitlerowskiej nazwie Płocka – SCHRÖTTERSBURG……

  Powstał zespól muzyczny SCHRÖTTERSBURG , jako FORMA PŁOCKIEJ KULTURY.

  Zaiste to już tradycja ciągnięta od czasów orkiestr symfonicznych w obozach koncentracyjnych w system Holokaust……….znamy wszyscy……Nadspodziewana forma ideogramu OSŁAWIONEGO TRÓJKĄTA Z TRUPIĄ CZASZKĄ , JAKO SYMBOL WIODĄCY I WZBUDZAJĄCY ……….., jak artyści sami piszą……cytat; ……”nasze „ciemne emocje” (od lęku, smutku i gniewu, aż po strach i poczucie wyobcowania), jak i te pozytywne….” Sieć internetu po Logo SCHRÖTTERSBURG.

  Resentyment ? potwierdzony 3 milionami zamordowanych Polaków i 3 milionami zamordowanych Żydów.

  Nie należy się dziwić, ze ta patologia wpływa na na wypranie z mózgów Polaków , polskości , tradycji i Dziedzictwa Narodu Polskiego.

  Działalność spadkobierców neo tradycji i niszczenia polskości, polskiej cywilizacji, jest bogato przedstawiana na PP. Mulikulti w szczycie rozwoju.Stąd umiłowanie do TĘCZY,….ww. „spokoju pozytywnego”.
  Sznurówki, buciki dziecięce i

  NIEPOKÓJ SPOŁECZNY .USTAWICZNE WYTWARZANIE STANU ZAGROŻENIA – LIKWIDACJI PAŃSTWA POLSKIEGO – ŻĄDANIA UTWORZENIA KWASI LANDÓW SAMORZĄDOWYCH Z ODTRĄCANIEM MOŻLIWOŚCI KONTROLI RZĄDU I PRAWA W WARSZAWIE….

  Nie widzimy w Rządowej obecnej Ekipie ani cienia, potrzeby likwidacji PAN, czy też żądanie od Izraela aby sami utrzymywali strukturę żydowską w Polsce ; pozostałości niemieckich obozów zagłady, żydowskich cmentarzy, muzeum, Instytucji i zaprzestania płacenia przez nasze Państwo , rent, nawet potomkom; wnukom , urodzonym już w Izraelu…..

  ..O tym – ww. BUCIKOWI MILCZĄ – nie wołają o rozdawnictwie pieniędzy NARODU POLSKIEGO……

  Nie widać również najmniejszej chęci utworzenia Ustawy anty 447. , czy też ustawy reprywatyzacyjnej aby zakończyć manipulacje utworzone w Telawiw w 2011 r., skutkiem czego w samej Warszawie, wypędzono na bruk ponad 40 000 LOKATORÓW……….

  PYTANIE LUSTRZANE.
  Opisane wyżej uwagi o konieczności utrzymywania tzw. Substancji żydowskiej w Polsce przez Państwo Polskie …
  Rodzi pytanie. Identycznie o to samo lecz o Polakach mieszkających w Izraelu….
  Ile pieniędzy w skali roku wydaje Izrael na utrzymanie polskich Instytucji, bibliotek , ile rocznie Izrael wydaje na drukowanie książek, pism polskim autorom. Ile na polskie muzea, cmentarze, szpitale itd…
  organizacje polonijne w Izraelu…..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU