W Płocku odbyła się 11. edycja Jarmarku Tumskiego [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Od piątku do niedzieli w Płocku trwał XI Jarmark Tumski. Organizatorzy podzielili teren wydarzenia na sześć stref, w tym tęczową „strefę wolności”.

Tegoroczny Jarmark Tumski odbywał się w dniach 31 maja-2 czerwca. Poszczególne strefy wydarzenia podzielone były na sześć kategorii, w tym tradycyjna, z której wywodzi się jarmark, czyli kolekcjonerska, po raz pierwszy dziecięca, w której najmłodsi płocczanie mogli sprzedawać własne rzeczy, np. nieużywane już zabawki. Powstała też strefa sztuki, złotego (ekspozycję związaną z historią polskiego złotego przygotował Narodowy Bank Polski) oraz handlową z różnymi artykułami.

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki sfinansował też tzw. strefę wolności na placu Narutowicza, która miała w założeniu uświadamiać jak zapobiegać mowie nienawiści, poruszać temat ochrony praw człowieka. Wyświetlano w niej filmy prezentowane podczas Festiwalu Watch Docs, a także wystawiono prace konkursowe na grafikę antyfaszystowską w konkursie organizowanym przez Obywateli RP (ta strefa na mapie jarmarku oznaczona była tęczowymi kolorami).

PowiązaneTematy

Zgodnie z informacjami organizatorów, łącznie podczas Jarmarku Tumskiego stanęło 360 stanowisk wystawienniczych. Wśród nich było 78 stanowisk kolekcjonerskich.