REKLAMA

W Płocku odbył się Rynek Sztuki

REKLAMA

Kolejny raz w Płocku zagościła sztuka. Pomimo ulewnego deszczu i pochmurnej aury, miłośnicy muzyki alternatywnej i teatrów ulicznych na pewno znaleźli coś dla siebie.

Gwiazdą tegorocznego Rynku Sztuki, zaplanowanego na 19 sierpnia, był zespół MILOOPA, który przełamuje bariery muzycznych gatunków i łączy brzmienia jazzu czy rocka z muzyką klubową (jungle, drum’n’bass, breakbeatem) i nowoczesnymi brzmieniami. Organizatorzy zaprosili też legendę polskiego industrialu, zespół AGRESSIVA 69, który zagrał na żywo do eksperymentu filmowego Waltera Ruttmanna z 1927 roku. Fanom miejskiego folku i mrocznych dźwięków spodobał się zapewne występ włoskiego tria ROMA AMOR.

Nie zabrakło też występu teatrów ulicznych. Na Starym Rynku zobaczyliśmy dwa spektakle dla dzieci: „Czerwonego Kapturka” Teatru Barnaby i „Morskie opowieści” Teatru Łata, natomiast dorośli znaleźli coś dla siebie na zakończenie Rynku Sztuki, w spektaklu „Fin Amore” Teatru Ewolucji Cienia z Poznania. Przez cały dzień trwał również happening Teatru Delikates.

Jak wyjaśniają pomysłodawcy Rynku Sztuki, jest to kameralna impreza o artystycznym charakterze, która łączy w harmonijną całość dźwięk, teatr i obraz. Można podczas niej posłuchać polskich i zagranicznych muzyków alternatywnych i jazzowych, zobaczyć czołówkę teatrów ulicznych czy obejrzeć w plenerze filmy nieme z muzyką na żywo.Celem Rynku Sztuki jest prezentacja ciekawych zjawisk we współczesnej kulturze (muzyka, teatr, nowe media), prezentacja twórców wyjątkowych, ale nie zawsze znanych szerszej publiczności.

 

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU