W Płocku można dostać pieniądze na własną firmę

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Akcja organizowana przez Miejski Urząd Pracy cieszy się sporym zainteresowaniem. Jeśli chcemy, aby instytucja pomogła nam w rozpoczęciu działalności – nie ma na co czekać. 

Dofinansowanie w wysokości 21,5 tysiąca złotych mogą otrzymać osoby bezrobotne, które mają nie więcej niż 25 lub nie mniej niż 50 lat. O pieniądze z urzędu mogą się ubiegać także osoby niepełnosprawne, które nie pobierają żadnych świadczeń. Osoby bezrobotne, aby zakwalifikować się do programu, muszą w ciągu ostatnich dwóch lat pozostawać bez pracy przynajmniej przez rok i przez ostatnie dwa miesiące nie mogą prowadzić działalności gospodarczej.

Jeżeli osoba spełnia warunki i została zakwalifikowana do ubiegania się o dotację, specjalna komisja zwołana przez MUP ma 30 dni na przyznanie pieniędzy zainteresowanym. Gdy dotacja zostanie przyznana, możemy spożytkować środki z niej na rozwój – mają to być środki trwałe, a nie bieżące opłaty. Działalność musi istnieć minimum rok, po tym okresie umowa z urzędem wygasa i decyzja odnośnie przyszłości firmy należy do jej właściciela.

Od 3 lutego Miejski Urząd Pracy prowadzi nabór wniosków. Czeka 150 pakietów do rozdania i – jak mówią sami pracownicy urzędu – zainteresowanie projektem jest duże.  To kolejny rok kiedy można pozyskać pieniądze na założenie własnej firmy.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji