W Płocku młodzież uczy się strzelać

REKLAMA

Niecodziennej nauki podjęła się Liga Obrony Kraju, która po raz drugi sięgnęła po grant Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka”, by przekazać młodzieży tajniki bezpiecznego strzelania sportowego.

Poprzednio zajęcia strzeleckie były organizowane w wakacje, tym razem potrwają w roku szkolnym. Do udziału w projekcie LOK zaprosił uczniów płockich szkół ponadgimnazjalnych. – Średnio, w zajęciach uczestniczy od 20 do 30 osób – mówi Jacek Pajda, koordynator projektu z ramienia LOK. Młodzież trenuje co wtorek i uczy się już strzelania pneumatycznego w postawie stojącej (zaczynała od strzelania sportowego w pozycji leżącej).

PowiązaneTematy

Na zakończenie projektu, 9 listopada, strzelnica LOK przy ul. Norbertańskiej będzie miejscem zawodów finałowych. Poprzednio wzięło w nich udział 45 osób. Również i w tym roku dla najlepszych strzelców przewidziano nagrody.

Projekt jest realizowany w ramach VI edycji konkursu grantowego, dzięki dofinansowaniu PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz Levi Strauss Foundation.