W Płocku ma powstać nowy pomnik

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Obrońców Płocka 1920 roku chce uczcić Społeczny Komitet Budowy Pomnika. W tym celu w najbliższy poniedziałek zostanie zorganizowany koncert “Płock – miasto bohater”, z którego dobrowolne datki zostaną przeznaczone właśnie na budowę pomnika, upamiętniającego bohaterów 1920 roku.

Koncert, w wykonaniu harcerzy i uczniów płockich szkół, zaplanowano na 4 maja o godz. 18 w Szkole Muzycznej przy ul. Kolegialnej. Jak informują organizatorzy, będzie to lekcja patriotyzmu zarówno dla młodych ludzi, jak i tych bardziej dojrzałych. Głównymi bohaterami mają być spacerowicze, których przewodnik oprowadzi po mieście, śladami dzielnych obrońców Płocka z 1920 roku. Spacer rozpocznie się przy Odwachu, dalsza część trasy jest tajemnicą.

Nie jest za to sekretem, że goście usłyszą pieśni w wykonaniu chóru oraz wiersze i opowieści o bohaterskich harcerzach, którzy bronili miasta przed bolszewikami. – Będzie to nie tylko lekcja historii i patriotyzmu, także przypomnienie, jak młodzi ludzie oddawali życie za ojczyznę, jak walczyli o jej wolność – zachęcają organizatorzy.

Wstęp na koncert jest wolny, ale Społeczny Komitet Budowy Pomnika Obrońcom Płocka 1920 roku prosi uczestników o datki. – Wspólnymi siłami wybudujemy pomnik, który będzie nam przypominał o bohaterskich płocczanach – zaprasza poseł RP Elżbieta Gapińska, która patronuje temu pomysłowi.

To pierwsza akcja, inaugurująca przedsięwzięcie. Organizatorzy prowadzą rozmowy na temat samego projektu pomnika, jak i jego lokalizacji.

Podziel się:

1 komentarz

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji