REKLAMA

W Płocku dyskutowali o „Energii Jutra”

REKLAMA

– Uważam, że po dzisiejszym kongresie poszerzy się liczba tych, którzy przejdą na „zieloną stronę mocy” – powiedział w poniedziałek Starosta Płocki, Michał Boszko podczas briefingu prasowego na Polskim Kongresie Energii Odnawialnej, który odbył się w Płocku.

PowiązaneTematy

Wspomniany kongres jest wydarzeniem cyklicznym i odbywa się w różnych miastach w Polsce, głównie stolicach regionów. Płocka edycja jest piątą odsłoną kongresu i odbywała się w orlenowskim Centrum Edukacji przy Al. Kobylińskiego. Wydarzenie składa się z dziesięciu konferencji, debaty otwierającej i kilku paneli dyskusyjnych. Uczestnicy konferencji biorą udział w dyskusjach nt. największych aktualnych problemów tej dziedziny gospodarki w odniesieniu do sytuacji regionu.

W kongresie – oprócz samorządowców, wójtów, radnych i przedstawicieli firm z branży energetycznej – udział wziął także były wicepremier, Waldemar Pawlak, który jest prezesem Fundacji Polski Kongres Gospodarczy. – Energetyka odnawialna tworzy zupełnie nowe możliwości – mówił. – Ważne jest, żebyśmy korzystali z różnych form energii odnawialnej i posługiwali się takim „miksem” energetycznym.Politycy rozmawiali o podstawowych wyzwaniach, dotyczących energii odnawialnej, które wpisane są w priorytety globalne. – Jednym z tych priorytetów jest to, że w Polsce do 2020 roku, 15 proc. energii powinno pochodzić z odnawialnych źródeł – mówił Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego. – Naszym celem na poziomie województwa mazowieckiego, które jest traktowane jako region lepiej rozwinięty, jest przeznaczenie co najmniej 20 proc. środków w ramach regionalnego programu operacyjnego. W tej chwili produkujemy około 8 proc. energii ze źródeł odnawialnych, naszym celem jest co najmniej 15 proc. do roku 2020, a chciałoby się, żeby ten wskaźnik był jeszcze wyższy.

Piotr Zgorzelski, poseł na Sejm, oceniał, że poniedziałkowy kongres jest ważnym wydarzeniem także dla naszego regionu. – Tak liczna obecność samorządowców, wójtów, burmistrzów, radnych pokazuje, że do świadomości samorządowców na poziomie gminnym dociera fakt, że jesteśmy na przełomie cywilizacyjnym i mówiąc kolokwialnie: „kto nie załapie się na właściwy pociąg, to za chwilę może się okazać, że ten pociąg odjedzie” – mówił i zapowiedział, że wiosną zorganizowany zostanie kongres gospodarczy regionu płockiego. – Sądzę, że bardzo istotną częścią tego wydarzenia powinien być właśnie panel, dotyczący energii jutra – dodał.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU