REKLAMA

W Płocku będzie kuźnia hip-hopu

REKLAMA

Uczniowie Małachowianki przygotowują taneczny projekt. „Warsztaty Taneczne Kuźnia Hip-Hopu” to dwudniowe zajęcia taneczne dla młodzieży z Płocka i okolic, o charakterze kulturowo-rozwojowym. Założeniem jest zwiększenie świadomości społecznej o stylach hip-hop i breakdance, a także zapoznanie ludzi z jego kulturą i historią. 

Warsztaty będą bezpłatne. Przeznaczone są głównie dla osób w wieku od 13 do 20 lat i oferują możliwość skorzystania z kilku, dwugodzinnych sesji tanecznych oraz porozmawiania i zadania pytań doświadczonym instruktorom oraz choreografom.

Zajęcia z breakdance poprowadzi Bboy Fabian z Łodzi, który przygodę z breakingiem zaczął na przełomie 2002 i 2003 roku. Pierwsze kroki stawiał pod okiem najlepszej niegdyś, łódzkiej ekipy Sonic Force. Od 2007 roku jest członkiem oraz współzałożycielem grupy Rocking Boys. Reprezentuje także Tabasko Team oraz ogólnopolską grupę BreakNuts i to właśnie z nią ostatnimi czasy najwięcej podróżuje. Za znaczący moment w swoim życiu uważa pierwszy wyjazd do Stanów Zjednoczonych w 2010 roku i udział w legendarnym Freestyle Session oraz Outbreak. Patryk zajmuje czołowe miejsca na największych turniejach tańca w Polsce oraz na świecie.

Hip-hop poprowadzi natomiast Patryk „Piusek” Pius – tancerz z Płocka, który swoje pierwsze kroki stawiał w 2008 roku w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki. Oprócz stylu hip-hop, odnajduje się również w takich odmianach jak house czy breakdance. Jest medalistą wielu turniejów tanecznych w Polsce.Warsztaty zostały podzielone na dwa weekendy. Hip-hop przewidziano na najbliższą sobotę, 14 marca od godziny 11.30 do 13 oraz od 15 do 16.30. Breakdance natomiast zaplanowano dwa tygodnie później – 28 marca, w tych samych godzinach co hip-hop. Warsztaty odbędą się w siłowni Blue przy Alejach Jachowicza 19A.

PetroNews objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU