REKLAMA

W Płocku będą ścieżki biegowe?

REKLAMA

– Proszę o opracowanie programu budowy ścieżek biegowych dla Płocka, a więc takich z miękkiej nawierzchni, oświetleniem i infrastrukturą. To wpisze się w działania promocyjne miasta, mające na celu organizację szeregu imprez sportowych – pisze w swej interpelacji radny Marcin Flakiewicz. Czy są szanse na to, by w Płocku powstały ścieżki biegowe? Ratusz odpowiada.

Bieganie to coraz bardziej popularny sposób na spędzanie wolnego czasu. Wystarczy kilka wolnych chwil i chęci. To połączenie przyjemnego z pożytecznym – bieganie, szczególnie na świeżym powietrzu, dotlenia organizm, wyrabia mięśnie, wzmacnia kondycję, poprawia krążenie krwi. Te walory z całą pewnością docenił radny miasta, Marcin Falkiewicz, który w swej interpelacji prosi ratusz o budowę ścieżek biegowych, a więc dróg zbudowanych z miękkiej nawierzchni, odpowiednio doświetlonych, zachęcających wszystkich miłośników do uprawiania tego sportu. Według Flakiewicza ta inwestycja będzie doskonale promować miasto. – Budowa ścieżek z miękkiej nawierzchni, oświetleniem i infrastrukturą towarzyszącą wpisze się w działania promocyjne miasta, mające na celu organizację szeregu imprez sportowych (półmaraton, biegi, triathlon, Polska biega, etc), jak też będzie zachętą dla miłośników uprawiania tego sportu – pisze w interpelacji radny Platformy Obywatelskiej.

– Budowa ścieżek z miękkiej nawierzchni, oświetleniem i infrastrukturą towarzyszącą wpisze się w działania promocyjne miasta mające na celu organizację szeregu imprez sportowych – Marcin Flakiewicz, Platforma Obywatelska

Zdaniem Flakiewicza, ścieżki te powinny znaleźć się najbliżej ich użytkowników, a więc na osiedlach i w parkach. Jednocześnie ratusz powinien mieć na uwadze budowę długich tras biegowych, łączących wszystkie te odcinki. – Należy rozważyć umieszczenie ich w projekcie inwestycji, związanej z zagospodarowaniem Jaru Brzeźnicy czy Nabrzeża Wiślanego – pisze Marcin Flakiewicz.Ścieżki przeznaczone wyłącznie do biegania w Płocku są nierealne? Niekoniecznie. Okazuje się, że Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Płocka od pewnego czasu analizuje program budowy takich dróg. Co więcej, ścieżka biegowa na terenie Jaru jest bardzo prawdopodobna. – W chwili obecnej Wydział Strategii Rozwoju Miasta, Urbanistyki i Architektury przygotowuje się do przeprowadzenia konkursu, na zaprojektowanie terenu Jaru rzeki Brzeźnicy – pisze w odpowiedzi Roman Siemiątkowski, zastępca prezydenta Płocka. – Wydział Sportu i Rekreacji będzie zabiegał, aby jedną z wytycznych dla ww. opracowania była analiza możliwości wytyczenia ścieżki biegowej na tym obszarze.

Według ratusza, lokalizacja następnych ścieżek będzie przedmiotem konsultacji z płockim środowiskiem biegowym. – Należy pamiętać, że ich realizacja będzie uzależniona od możliwości budżetowych Miasta Płocka – napisał wiceprezydent Siemiątkowski.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU