REKLAMA

W płockim więzieniu powstały kartki świąteczne dla seniorów

REKLAMA

Nie tylko dzieci w tym roku przygotowywały „Kartki dla Seniora”. W akcję włączyli się osadzeni w Zakładzie Karnym w Płocku.

Akcja „Kartka dla Seniora” to inicjatywa Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, w ramach której dzieci wykonują dla seniorów kolorowe kartki z okazji świąt Bożego Narodzenia. Jak się okazuje, nie tylko dzieci mogły się wykazać plastycznie, inicjatywa dotarła również do Zakładu Karnego w Płocku.

– Za sprawą wychowawczyni ds. kulturalno-oświatowych, osadzeni wykonali bardzo kolorowe i ciekawe karty świąteczne z wykorzystaniem różnych technik plastycznych. Mieli okazję wykazać się zaangażowaniem, kreatywnością oraz talentem plastycznym. Wykonali kilkadziesiąt prac, które zostały następnie przekazane do siedziby POKiSu – relacjonuje kpt. Anna Ostrowska ze Służby Więziennej w Płocku.

Szczególnie w tym roku święta mogą być trudne dla wielu seniorów, którzy nie mogą spotkać się ze swoimi bliskimi. Kartki świąteczne mają wnieść trochę radości w ten czas i pokazać, że są ludzie, którzy nadal o seniorach pamiętają.– Skazanym udział w projekcie dał możliwość poczucia choćby namiastki świąt, atmosfery przygotowań do nich i satysfakcji, że kiedy kartka dotrze do starszej osoby, wywoła ciepły uśmiech i trochę radości z tego, że ktoś o niej pomyślał, że chciał coś dla niej zrobić, czymś obdarować – tłumaczy kpt. Anna Ostrowska.

Projekt realizuje Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki przy współpracy ze Stowarzyszeniem Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Janiny Czaplickiej w Płocku, Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Oddziałem Regionalnym w Płocku.

fot. kpt. Anna Ostrowska

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Zik says:

    Dobre i to.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU