REKLAMA

W płockim szpitalu 10 zgonów z COVID-19 przez weekend. Kiedy pierwszy pacjent w szpitalu tymczasowym?

REKLAMA

Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku przekazał informacje na temat ilości osób zakażonych, wymagających hospitalizacji. Niestety, w ciągu weekendu zmarło 10 osób, u których potwierdzono obecność SARS CoV-2.

W ostatni dzień listopada na godz. 8.30 przebywało w płockim szpitalu ogółem 432 pacjentów, z czego u 99 potwierdzono COVID-19. Na wynik wymazu w szpitalu oczekuje 20 osób, przez weekend pobrano natomiast 152 wymazy do testu (od początku epidemii to już łącznie ponad 5,5 tys. wymazów).

PowiązaneTematy

Użycia respiratora wymaga 15 pacjentów. Niestety, w miniony weekend zmarło 10 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem SARS CoV-2.

Dobra wiadomość natomiast jest taka, że we wtorek, 1 grudnia, w zarządzanie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku przekazany zostanie przez ORLEN szpital tymczasowy.– Zapewniona jest dostateczna ilość pracowników do uruchomienia pierwszego modułu, 46 łóżek – powiedział Stanisław Kwiatkowski, dyrektor płockiego szpitala. – Będziemy obserwować jaka jest potrzeba uruchomienia kolejnych modułów – wyjaśnił.

Przypomnijmy, że łącznie szpital tymczasowy może zapewnić 200 łóżek dla pacjentów z COVID-19. Od jutra szpital wojewódzki zaczyna przygotowania do uruchomienia placówki, ustalane będą dyżury, przygotowany sprzęt itp. Prace przygotowawcze mają zakończyć się maksymalnie do końca tygodnia, co oznacza, że w weekend, najpóźniej w poniedziałek, szpital tymczasowy będzie mógł przyjmować pacjentów.

Minionej doby odnotowano 5.736 nowych zakażeń, 121 osób z COVID-19 zmarło. Zazwyczaj jednak przez weekend statystyki są niższe. W Płocku odnotowano 24 zakażenia, w powiecie płockim – 19.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Res says:

    Jeśli dane ww sa poprawne to: 1/4 chorych w szpitalu ma covid. Ale najgorsze to, że śmiertelność chorych na covid w Płockim szpitalu wynosi 10%, to 10x więcej niż średnia. Ciekawe czy pacjenci sa „leczeni” losowo czy zależnie od …?

  2. Julek says:

    Ale info!!! Jaki szpital? Widzę te dziury w ziemi każdego dnia. W tym momencie prowadzone są prace ziemne. To jeszcze kilka tygodni zanim coś powstanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU