REKLAMA

W płockiej szkole ma powstać klasa… gamingowa. Uczniowie będą uczyć się tworzenia gier

REKLAMA

W Płocku powstaje klasa o profilu gamingowym. Jej pomysłodawcami są firmy Ultimate Games i GamePlanet, a celem jest pokazanie uczniom różnych aspektów tworzenia gier, aby po zakończeniu edukacji mogli od razu pracować w zawodzie.

Firmy Ultimate Games – notowany na rynku głównym GPW w Warszawie producent gier i GamePlanet z grupy PlayWay, zawarły umowę intencyjną z Zespołem Szkół Nr 5 w Płocku, dzięki której w liceum ma powstać klasa o profilu gamingowym. Docelowo inicjatywa ta ma na celu efektywne rozwijanie polskiego rynku gamingowego.

Jak podają firmy w komunikacie prasowym, klasa, która ma wystartować wraz z początkiem roku szkolnego 2022/2023, będzie kształcić uczniów liceum w zakresie programowania, level design oraz tworzenia grafik. Jej absolwenci w przyszłości będą współtworzyć polską branżę gamingową, mając możliwość zatrudnienia się w spółkach z grupy Ultimate Games i GamePlanet.

– Chcemy, aby młodzież rozwijała umiejętności w tworzeniu nieszablonowych gier, nabywała wiedzę od doświadczonych deweloperów oraz poznawała nowe technologie obecne na rynku gamingowym. Dzięki naszym działaniom uczniowie będą mogli dynamicznie swoje pasje, łącząc przyjemne z pożytecznym, tak aby w przyszłości współtworzyć polski rynek gier – mówi Mateusz Zawadzki, prezes zarządu Ultimate Games.Nowoczesne profile w szkołach średnich tworzone są od kilku lat. W Polsce powstało dotychczas kilka klas o profilu e-sportowym, a uczniowie niektórych placówek mają także do dyspozycji specjalne game roomy. Teraz producenci gier inicjują wieloaspektowe kształcenie młodych ludzi w zakresie gamingu.

Jak podkreśla Mateusz Adamski, prezes GamePlanet SA, jego spółka jest zainteresowana wspieraniem młodzieży oraz rozwojem ich wiedzy w zakresie gamingu i nowych technologii.

– Klasa o profilu gamingowym pozwoli na pozyskanie kompleksowej i specjalistycznej wiedzy, co umożliwi w przyszłości zasilenie branży producentów gier w wykwalifikowanych pracowników – podsumowuje prezes GamePlanet SA.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 7

 1. Czytelnik says:

  Super pomysł. Polskie gry robią furorę na świecie a to może być doskonała i dobrze płatna praca. Brawo dla tej szkoły

 2. Ameno says:

  YNTERNET I GIERKI TO SZATAŃSKI POMIOT ! JAK KONTAKT NA ODLEGLOŚĆ TO TYLKO DUCHOWY, PRZEZ KAPŁANA!

 3. Feder says:

  Klasa gamoniowa – tylko dla gamoniów
  Hahaha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU