Płoccy policjanci podali nowe informacje o dramatycznym zdarzeniu, do którego doszło w środę rano na Moście Legionów Józefa Piłsudskiego. St. post. Dominik Szewczyk w ostatniej chwili złapał mężczyznę.
Komenda Miejska Policji w Płocku przedstawiła szczegółową informację o próbie samobójczej, która nastąpiła 19 marca na Moście Legionów Józefa Piłsudskiego. Jak już informowaliśmy, funkcjonariusz z Oddziału Prewencji Policji w Płocku, w drodze na służbę interweniował wobec mężczyzny, próbującego skoczyć do Wisły.
– Podejrzewając, że mężczyzna chce odebrać sobie życie, funkcjonariusz natychmiast zareagował. Zatrzymał pojazd i podchodząc do mężczyzny, spróbował nawiązać z nim rozmowę. Starszy posterunkowy Dominik Szewczyk, widząc, jak mężczyzna przekłada nogę za barierki, podbiegł do niego i ściągnął go w bezpieczne miejsce. Funkcjonariusz przez cały czas podtrzymywał rozmowę, tonując emocje zapłakanego mężczyzny, starał się go uspokoić – relacjonuje podkom. Monika Jakubowska z KMP w Płocku.
Wkrótce na miejscu pojawiły się służby, którym przekazano mężczyznę, aby otrzymał odpowiednią pomoc.
St. post. Dominik Szewczyk aktualnie jest słuchaczem kursu podoficerskiego organizowanego przez Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, który odbywa się w formie hybrydowej w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku.
Kryzysy emocjonalne mogą dotknąć każdego z nas lub naszych bliskich
Policjanci podkreślają, jak ważne jest, aby rozpoznać pierwsze oznaki załamania psychicznego i wiedzieć, jak odpowiednio zareagować.
– Jeśli zauważymy u bliskiej osoby niepokojące symptomy, takie jak izolowanie się, wyraźne wahania nastroju, depresyjne myśli, czy zachowania autodestrukcyjne, nie należy tego bagatelizować. Rozmowa i oferowanie wsparcia może być pierwszym krokiem do pomocy. W trudniejszych przypadkach, nie wahajmy się prosić o pomoc specjalistów, psychologa, psychiatry lub służb ratunkowych, gdy sytuacja wymyka się spod kontroli – podkreśla podkom. Monika Jakubowska.
Funkcjonariusze przypominają, że kryzys emocjonalny może dotknąć każdego.
– Jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić, każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami, jednak zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ten trudny czas. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo – zaznacza podkom. Monika Jakubowska.
Komenda Miejska Policji w Płocku apeluje, żeby nie lekceważyć żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową. Mundurowi proszą o okazywanie wsparcia i pomoc osobom w kryzysie.
– Twój telefon może uratować czyjeś życie! Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. W takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas! Nie zwlekajmy z pomocą! – apeluje podkom. Monika Jakubowska.




![Wojsko w Płocku. Trwają Wojskowe Targi Służby i Pracy [FILM, ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/wojsko_a-1-120x86.jpg)

![„Rozkminy przy kawie”. Subkultury: bunt, tożsamość i poszukiwanie „swoich” [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/rozkminy2-120x86.jpeg)







![Wojsko w Płocku. Trwają Wojskowe Targi Służby i Pracy [FILM, ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/wojsko_a-1-360x180.jpg)





![Młodzież pomaga młodzieży. Trwa pilotaż wsparcia rówieśniczego [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/julita-360x180.jpeg)


![Kto zapłaci za zmiany w lokalnej edukacji? [LIST RODZICÓW]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/przedszkole_rodzice-360x180.jpg)


![Wolontariusze ORLENU posadzili las w Łącku [FILM, ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/orlen_las-27-360x180.jpg)
![Zrobili film o płockim „Pałacu cudów”. Jak wygląda obecnie? [FILM]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/palac_cudow-360x180.jpg)







![Maraton życia i… książek. Tomasz Kominek o aktywności fizycznej i umysłowej [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/tomasz_kominek1-360x180.jpeg)





![PSL rozmawia o Polsce w Płocku. Kolej, S10, uniwersytet, wojsko… [FOTO]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/03/PSL_30032026-2-360x180.jpg)


