W niedzielę odbył się Półmaraton Dwóch Mostów [ZDJĘCIA] (Aktl.)

REKLAMA

PowiązaneTematy

W niedzielę w Płocku odbyła się druga edycja Półmaratonu Dwóch Mostów. Na liście startowej zjawili się zawodnicy z całej Polski, a także maratończycy z Kenii i Węgier. 

Na listę startową Półmaratonu Dwóch Mostów zapisało się ponad 900 uczestników z całej Polski. To prawie dwukrotnie więcej niż w ubiegłorocznej edycji. W imprezie wystartowało też co najmniej kilkunastu zawodników z innych krajów, m.in. dwójka biegaczy z Kenii: Hellen Jepkosgei Kimutai oraz Elisha Kiprotich.

Konferansjerem wydarzenia był Łukasz Grass, dziennikarz znany z TVN i TOK FM – obecnie redaktor naczelny Akademii Triathlonu i dziennikarz TV Polonia.

Trasa zawodów została przeprowadzona tak, jak w ubiegłorocznej edycji – poprzez dwa płockie mosty, wałem przeciwpowodziowym na Radziwiu oraz ulicami: Grabówką, Norbertańską i Mostówką. Zawodnicy pokonali dystans 21.097 km.

Na pierwszego zawodnika przyszło czekać niewiele ponad godzinę i dziewięć minut. Jako pierwszy linię mety przekroczył Kenijczyk Sawe Elisha Kiprotich (czas: 01:09:20), a tuż po nim przybiegł jego rodak Komen Joel (01:09:26). Trzeci był Białorusin Ilya Slavenski (01:10:10).

Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Kenijka Kimutai Hellen Jepkosgei (01:21:36). Druga była Ukrainka Tatyana Kuzubora (01:23:28), trzecia – Polka Andżelika Dzięgiel (01:23:48).Płocczanie przybiegli później. Najszybszy uczestnik z naszego miasta – Przemysław Giżyński – uzyskał czas 01:13:39. Pierwsza płocczanka, Zofia Chądzyńska, zameldowała się na mecie z czasem 01:38:20.
Po  ponad dwóch godzinach od startu bieg ukończył prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Wszyscy, którym udało się dobiec do mety, są zwycięzcami – powiedział po ukończonym biegu. – Dziękuje tym, którzy wspierali zawodników na trasie. Mimo, iż pogoda, bardzo dobra do biegania, dla kibiców nie była idealna. A trasa naszego półmaratonu, choć trudna, jest niezwykle malownicza i urokliwa. Już teraz zapraszam do udziału w przyszłym roku.