REKLAMA

W najbliższą sobotę można złożyć wniosek o paszport

REKLAMA

Urząd wojewódzki informuje, iż w najbliższą sobotę, 8 czerwca br., będzie można złożyć wniosek o wydanie paszportu, po uprzedniej rezerwacji w Referacie Paszportowym w Płocku, przy ul. Kolegialnej 15. Będzie to możliwe dzięki akcji urzędu wojewódzkiego pn. „Sobota z paszportem”.

Zbliżają się wakacje, w związku z czym warto sprawdzić czy mamy ważny paszport lub wyrobić sobie nowy. To ważne, ponieważ jeśli ważność paszportu miałaby wygasnąć w czasie zaplanowanej podróży lub paszport jest zniszczony w sposób uniemożliwiający odczytanie i zweryfikowanie danych, trzeba będzie pozostać w Polsce do czasu wydania nowego dokumentu.

Wszystkie niezbędne informacje, dotyczące m.in. opłat czy wymaganych dokumentów do wydania paszportu, dostępne są na stronie internetowej urzędu wojewódzkiego – mazowieckie.pl, w zakładce „Paszporty”.

Warto też pamiętać, że członkostwo w Unii Europejskiej nie zawsze gwarantuje możliwość wjazdu bez paszportu do każdego kraju wspólnoty.

– Kontrola graniczna może zostać czasowo przywrócona z powodu ważnych wydarzeń społecznych. Upewnijmy się również, jakie są wymogi odnośnie okresu ważności paszportu w kraju, do którego się wybieramy – przypomina urząd wojewódzki.Informacje te znajdziemy na stronie poradnika przygotowanego przez MSZ – „Polak za granicą”.

Sobotnią wizytę w urzędzie wojewódzkim w Płocku można zarezerwować do 7 czerwca br. lub do wyczerpania numerków, pod numerem telefonu: (24) 235-11-12, w godzinach 8-15.

Akcja „Sobota z paszportem” organizowana jest przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki co roku w okresie przedwakacyjnym.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU