Powieści Toma Clancy’ego miały swoje udane i mniej udane ekranizacje. Tym razem powstał film w oparciu o postać wykreowaną przez pisarza, a nie konkretny tytuł książki. Jaki jest efekt tego pomysłu?

Nie będą ukrywał, że jestem fanem powieści sensacyjnych. W “Polowaniu na Czerwony Październik”, “Czasie Patriotów” czy “Sumie wszystkich strachów” mamy nie mniej zwrotów akcji, niż na posiedzenia komisji specjalnych transmitowanych z polskiego sejmu, za to są to produkcje z doborową obsadą i nakręcone z rozmachem. Co ciekawe – czarne charaktery nie zawsze są z czerwonym rodowodem, a dobrzy pracują w tajnych służbach. Odwrotnie niż w Polsce.

Pomimo pozytywnego nastawienia, szedłem na projekcję z ponurą miną. Teoria Chaosu już na wstępie wygląda podejrzanie.

Jacka Ryana gra mało znany aktor – Chris Pine, a jedyne “kasowe” nazwisko (Kevin Costner) ma rolę drugoplanową. Co gorsza, filmu nie oparto na oryginalnym scenariuszu twórcy postaci szpiega, a scenariuszu Adama Cozada o chłodnym tytule “Moscow”.
Dodatkowo Kenneth Branagh – reżyser filmu jest jednym z aktorów (jeśli tylko mi z wyglądu przypomina Więckiewicza, to przepraszam), a całość na trailerze, który oglądałem wcześniej wyglądała jak film klasy B.

Zawiodłem się. Ale na szczęście tylko na sobie. Byłem zbytnim pesymistą.

Film jest niezły. Wartka akcja, dostateczna gra aktorów oraz nie przesadzone, a treściwe pościgi i strzelaniny to coś, na czym film zyskuje. To nie jest kino ambitne, to rozrywka i jeśli wiemy czego chcemy – dostaniemy to.

Ja dostałem – realizm na poziomie Bonda i rozrywkę na poziomie 5 części Szklanej Pułapki.
Sami oceńcie, czy wam to wystarczy.

Nasza Ocena

6.8 Niezły

Film jest niezły. Wartka akcja, dostateczna gra aktorów oraz nie przesadzone, a treściwe pościgi i strzelaniny to coś, na czym film zyskuje. To nie jest kino ambitne, to rozrywka i jeśli wiemy czego chcemy - dostaniemy to.
Ja dostałem - realizm na poziomie Bonda i rozrywkę na poziomie 5 części Szklanej Pułapki.
Sami oceńcie, czy wam to wystarczy.

  • SCENARIUSZ 7
  • GRA AKTORSKA 7
  • EFEKTY 8
  • MUZYKA 5
  • Oceny użytkowników (2 Głosów) 7.3

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji