Vox Juventutis wrócił z laurami

REKLAMA

PowiązaneTematy

Zespół Vox Juventutis gościł dzisiaj w ratuszu na zaproszenie prezydenta Płocka. Utalentowani wokaliści z olimpiady w Cincinnati przywieźli złote i srebrne medale.

W World Choir Games brały udział reprezentacje 70 państw. Chór Vox Juventutis, który działa przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej zajął rewelacyjne, drugie miejsce, choć o włos był od zwycięstwa. Jeszcze lepiej wypadł wydzielony z chóru kwartet Positive Vibrations. Czwórka śpiewaków przywiozła do Płocka złote medale.

Chórzyści wspominali pobyt w Stanach Zjednoczonych i jednogłośnie stwierdzili, że to był wyjazd ich życia. Opowiedzieli też o planach na najbliższą przyszłość. Zadeklarowali, że koncert, który dali podczas olimpiady, chętnie powtórzyliby dla płockiej publiczności. Być może występ uda się zorganizować już w sierpniu, prawdopodobnie Vox Juventutis wystąpiłby wówczas na Starym Rynku.

W trakcie spotkania chórzyści dostali od prezydenta listy z gratulacjami, a członkowie chóru odwdzięczyli się oficjalną koszulką olimpiady i piosenką „Lollipop”, którą odśpiewali na zakończenie spotkania.