REKLAMA

Vivat Operetka – Vivat Lwów! [ZDJĘCIA]

REKLAMA

„Vivat Operetta” to spektakl z najpiękniejszymi duetami i ariami operetkowymi świata. Nic dziwnego, że mimo ceny biletów, sięgającej 120 zł, widownia Teatru Dramatycznego w Płocku wypełniła się w niedzielny wieczór do ostatniego miejsca. I to dwa razy.

Miłośnicy muzyki poważnej zakosztowali nie lada uczty. Profesjonalny i doskonale zgrany zespół artystów Opery Lwowskiej, mającej swoją siedzibę w Lwowskim Narodowym Akademickim Teatrze Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej, zaprezentował w płockim teatrze, podczas dwóch koncertów, bogaty repertuar z cudownego świata operetki. Na scenie zabrzmiały m.in.: „Toast Orłowski” z operetki „Zemsta nietoperza” i ”Gangster galop” J. Straussa, Aria Pan X z operetki „Księżniczka cyrk” I. Kalmana, Piosenka z musicalu „My Fair Lady” F. Lo. Eliza, F. Lehara Romans czy J. Straussa Walc „Wiosna Voices” z operetki „Wesoła wdówka”. Nie zapomniano nawet o kankanie z „Orfeusza w piekle”.

Warto przypomnieć, że Lwowski Narodowy Akademicki Teatr Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej, znany także jako Teatr Miejski i Teatr Wielki, otwarto 4 października 1900 roku. Wśród gości honorowych uroczystości byli Henryk Sienkiewicz i Ignacy Paderewski, a z okazji inauguracji działalności zaprezentowano „Baśń nocy świętojańskiej” ze słowami Jana Kasprowicza i muzyką Seweryna Bersona, specjalnie napisaną z tej okazji operę Władysława Żeleńskiego „Janek” oraz komedię Aleksandra Fredry „Odludki”.Świetny wybór klasyków muzyki poważnej, przejmujące, mocne tembry głosy artystów, gra orkiestry na najwyższym poziomie i cudowny balet. To wszystko można było podziwiać na scenie naszego teatru. A ci, którym dane było spróbować tak wykwintnej strawy dla oka i ucha, nie bez powodu wywoływali nieustannie oklaskami zasłużone bisy.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU