Uważajmy, wnuczek powraca

REKLAMA

W ostatnim czasie znów można zaobserwować próbę wyłudzania pieniędzy metodą „na wnuczka”. W związku z tym, płoccy policjanci zwracają się z apelem do mieszkańców naszego regionu, aby zachowali ostrożność podczas kontaktów z osobami obcymi.

Jak informuje Komenda Policji w Płocku, do takiego zdarzenia doszło 31 marca, na terenie gm. Gąbin. – Dwie kobiety usiłowały sprzedać starszej pani koc po okazyjnej cenie – podaje Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. – Po wyjściu kobiet z mieszkania okazało się, że zniknęły również pieniądze.

PowiązaneTematy

To nie jedyny tego typu przypadek w ostatnim czasie. W piątek, 28 marca, dwukrotnie ktoś usiłował wyłudzić pieniądze metodą „na wnuczka” w naszym mieście. W obydwu przypadkach dzwoniące osoby mówiły, że miały wypadek i potrzebują pieniędzy. Okazało się, że była to próba wykorzystania zaufania starszych ludzi – na szczęście w tych przypadkach okazała się nieskuteczna.

Płoccy policjanci przestrzegają mieszkańców, aby zachowali szczególną ostrożność i nie wpuszczali do domów obcych osób. Oszuści i złodzieje, pod pozorem sprzedaży różnych towarów po okazyjnej cenie, wchodzą do mieszkań, w którym prezentując towar przeszukują lokal. Co ciekawe, złodziej nie musi być w grupie, która stara się  sprzedać przedmiot – może stać z boku i czekać, aż domownicy zostawią otwarte okna lub drzwi. Ofiarami tych przestępstw są najczęściej ludzie starsi.

Funkcjonariusze apelują o uwagę i rozwagę. –  Prosimy sprawdzać informację, o których opowiadają osoby przedstawiające się jako wnuczkowie – apeluje Piasek. –  Osoby te najczęściej wymyślają zdarzenie, w związku z którym chcą wyłudzić pieniądze. W takich przypadkach zawsze należy skontaktować się z rodziną i sprawdzić, czy zdarzenie faktycznie miało miejsce. Jeżeli ono się nie potwierdzi, należy powiadomić o tym fakcie Policję – dodaje.