REKLAMA

Uwaga na fałszywe maile w sprawie opłaty za energię

REKLAMA

Grupa Energa ostrzega, że oszuści wykorzystują nowy sposób na wyłudzenie pieniędzy od jej klientów. Należy uważać na maile z wezwaniem do zapłaty.

Grupa Energa informuje, że nieznani sprawcy podszywają się pod spółki Energa SA i Energa Operator. Oszuści wysyłają e-maile z wezwaniami do zapłaty zaległości i z potencjalnie niebezpieczną zawartością.

PowiązaneTematy

– Jak ustaliliśmy, e-maile z adresu admin@maxiorrr.com zawierają nieprawdziwe informacje o „zaległych zobowiązaniach za dostawę energii” na niewielkie kwoty i wezwanie do ich uregulowania poprzez dołączony link. Ostrzegamy, że odnośnik może doprowadzić do uszkodzenia urządzenia, na którym zostanie otwarty, lub kradzieży wrażliwych danych użytkownika, np. danych logowania do konta bankowego. W związku z tym uczulamy, aby nigdy nie korzystać z linków bądź jakichkolwiek załączników dołączonych do wiadomości, które budzić mogą jakiekolwiek wątpliwości – zaznacza dostawca energii.Grupa przypomina, że to Energa Operator wysyła e-maile z wezwaniami do uregulowania zadłużeń. Ważne, aby klienci Grupy Energa zawsze sprawdzali nagłówek wiadomości i jej nadawcę. W razie wątpliwości należy skontaktować się z odpowiednimi infoliniami.

Zawsze aktualne wiadomości na temat Grupy Energa można znaleźć na profilach przedsiębiorstwa na Twitterze Energa SA i Facebooku Energa SA.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU