REKLAMA

Uwaga – może do was zadzwonić rachmistrz!

REKLAMA

Główny Urząd Statystyczny bada jakość udzielanych odpowiedzi w ramach Narodowego Spisu Powszechnego. Badanie kontrolne obejmie 100 tysięcy mieszkań, a udział w nim jest obowiązkowy.

30 września zakończył się Narodowy Spis Powszechny 2021. Od 12 do 24 listopada Główny Urząd Statystyczny przeprowadzi badanie kontrolne. Jego celem jest ocena jakości danych pozyskanych podczas spisu.

– Badanie kontrolne wspomaga poprawne opracowanie wyników spisu, nie służy kontroli poszczególnych osób uczestniczących w spisie – wyjaśnia GUS.

Będzie ono realizowane na losowo wybranej próbie 100.000 mieszkań, które zostały spisane w NSP 2021. Ankietowani będą wyłącznie pełnoletni respondenci, którzy jako pierwsi z danego mieszkania udzielili wywiadu w spisie zasadniczym (tzw. pierwsi respondenci).

Ankieterzy badania kontrolnego będą kontaktować się z respondentami wyłącznie telefonicznie, dzwoniąc z numeru: 22 828 88 88. Nie będą prowadzone wywiady terenowe, nie będzie także możliwości wzięcia udziału w badaniu przy pomocy Internetu.Tożsamość ankietera będzie można zweryfikować na stronie spis.gov.pl lub na infolinii 22 279 99 99 (koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora).

– Podobnie, jak w trakcie Spisu Powszechnego, ankieterzy nie będą pytać o zarobki, numer karty, numer PIN, majątek – podkreśla Główny Urząd Statystyczny.

Lista pytań zadawanych w badaniu kontrolnym jest dostępna na stronie internetowej Narodowego Spisu Powszechnego. Pozyskane dane podlegają prawnej ochronie i są objęte tajemnicą statystyczną.

Udział w badaniu, podobnie jak w przypadku NSP 2021, jest obowiązkowy. Odmowa udziału w badaniu kontrolnym jest zagrożona karą grzywny.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 6

 1. Czarek says:

  .może już dość tej inwigilacji

 2. Straszak jak zwykle says:

  Ile tych kar za 5000zł wystawiono za nie spisanie się ???

 3. qwerty says:

  Niech mnie pocałują… Pani rachmistrz w wakacje nękała moje małoletnie dziecko. I na nic zdały się tłumaczenia, że telefon należy do dziecka, a jest zarejestrowany na rodzica. Co za debili wybrali na rachmistrzów?

 4. Edzio says:

  Wypierdalać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU