REKLAMA

Utytułowany zawodnik wzmocni Wisłę

REKLAMA

Doświadczony, utytułowany, kompletny, inteligentny i wzór do naśladowania – taki właśnie szczypiornista zasili od nowego sezonu Orlen Wisłę Płock. Do płockiej drużyny przyjedzie urodzony 12 października 1979 roku Chorwat, który ostatnio występował w zespole MKB Veszprem.

Renato Sulić, obrotowy idealny do rywalizacji z Maciejem Gębalą, a może bardziej nauczyciel dla Macieja Gębali. Wielu zapewne powie, że to zawodnik wiekowy itd., jednak nie wolno zapominać, że Renato nadal rywalizuje w jednym z topowych klubów, jakim jest Mistrz Węgier. Renato, poza dobrą postawą w ataku, potrafi również grać wspaniale w obronie. Wiek nie ma z tym nic wspólnego. Zawodnik dalej jest w świetnej dyspozycji, jest również nadal kołowym o pełnej wartości.

Chorwat w swojej karierze występował w wielkich zespołach, jak: MKB Veszprem, Jambo Metković, Agram Medvecak, Celje Pivovarna Lasko i PPD Zagrzeb. Każda z tych drużyn to dziś lub wiele lat temu potęgi Europy, a Renato w każdym z tych zespołów odgrywał ważną rolę. Poza wielkim graczem, jest to też osobowość, która może pozwolić zbudować mentalnie młodych, a kibiców z pewnością szybko przekona do swojej osoby, co też zrobił w Veszprem.

Największe sukcesy Renato Sulica:

– Mistrz Świata z 2003 i 2006 roku
– Wicemistrz Europy z 2008 roku
– srebrny medalista IHF Super Globe
– Wicemistrz Ligi Seha
– ośmiokrotny Mistrz Węgier
– dziewięciokrotny zdobywca Pucharu Węgier
– dwukrotny finalista Ligi Mistrzów
– trzykrotny Mistrz Chorwacji
– dwukrotny Mistrz Słowenii
– dwukrotny zdobywca Pucharu Chorwacji
– zdobywca Pucharu Słowenii
– zdobywca złotego medalu na Igrzyskach Śródziemnomorskich z 2001 roku.

Wyróżnienia indywidualne:– wybrany do drużyny gwiazd Ligi Mistrzów w sezonie 2014/15 i 2013/14
– uznany najlepszym kołowym Ligi Mistrzów w sezonie 2013/14.

Według informatora z Bałkanów, Renato był w Płocku w poniedziałek i przeszedł pozytywnie badania oraz testy. Następnie zostały ustalone warunki kontraktu, a więc czekamy tylko na decyzję Rady Nadzorczej. Od tego samego informatora, który wcześniej skutecznie przedstawił nam ruch odnośnie Adama Borbely, Ziga Mlakara i Igora Zabica, poznaliśmy sprawę Zarabeca i Sulica.

Miha Zarabec, to temat nadal otwarty, ale są również inne opcje – równie pozytywne. Natomiast logicznie należy się zastanawiać – Miha Zarabec raczej tylko w trakcie Mistrzostw w Chorwacji lub po ich zakończeniu może się porozumieć z Orlen Wisłą. Zawodnik tego pokroju zawsze będzie czekał, ponieważ impreza tej rangi, to dla wielu reklama. Mimo wszystko gratulujemy zarządowi Orlen Wisły trzeciego już transferu, który jest realnym wzmocnieniem drużyny.

Marek Wojciechowski

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU