REKLAMA

Utonięcie mężczyzny, sporo kradzieży i nietrzeźwi kierowcy

REKLAMA

W miniony weekend doszło do utonięcia na Jeziorze Zdworskim, 17 kolizji i kilku kradzieży. Policja zatrzymała też 4 nietrzeźwych kierowców, a 31 osób odprowadzono do izby wytrzeźwień.

O tragedii, do której doszło 2 czerwca w Koszelówce, już informowaliśmy. Utonął tam 20-letni mężczyzna.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna pływając na rowerze wodnym w pewnym momencie wyskoczył z niego do wody – informuje Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Poszukiwania ciała trwały w sobotę i niedzielę. Około godziny 12 w niedzielę ciało zostało odnalezione – wyjaśnia rzecznik. Jak dodaje, po wyciągnięciu ciała na brzeg, nie było widocznych zewnętrznych obrażeń.

W związku z pogodą sprzyjającą wypoczynkowi nad wodą policjanci ponownie apelują o rozwagę. – Nie należy skakać do wody, kiedy ciało jest rozgrzane, gdyż nagła zmiana temperatury może spowodować skurcz mięśni, a w konsekwencji utonięcie. Po spożyciu alkoholu również nie należy wchodzić do wody, gdyż wtedy nie można racjonalnie ocenić swoich możliwości, poza tym osoba nietrzeźwa ma większe skłonności do podejmowania ryzykownych zachowań, które w konsekwencji mogą zakończyć się utonięciem. Nie należy również przeceniać swoich możliwości i umiejętności pływackich. Korzystając z wodnych kąpieli należy wybierać miejsca strzeżone przez ratowników – wymienia Krzysztof Piasek.

Podkreśla, że skrajną nieodpowiedzialnością jest skakanie do wody na tzw. główkę w miejscach nieznanych, gdyż istnieje tam ryzyko uderzenia głową w dno lub inne przedmioty, jak wystające korzenie czy też powalone i zatopione drzewa.Tragedia na Jeziorze Zdworskim. Nie żyje mężczyzna

Nieodpowiedzialnością jest również siadanie za kierownicę w stanie nietrzeźwym, a tego właśnie dopuścili się czterej kierowcy, którzy zostali zatrzymani w Płocku na ul. Grabówka, Dobrzykowskiej i Wyszogrodzkiej oraz na terenie powiatu w miejscowości Liszyno (gm. Słupno).

Nie zabrakło też kradzieży.

  • 1 czerwca w Płocku przy ul. Gawareckiego włamano się do mieszkania, z którego skradziono biżuterię. Wartość strat to ok. 8 tys. zł.
  • 3 czerwca w Płocku przy Al. Jachowicza włamano się do piwnicy, z której skradziono odzież, buty oraz rower. Wartość strat wyceniono na ok. 5,2 tys. zł.
  • 3 czerwca w Płocku przy ul. Bytnara skradziono reflektory oraz przednią atrapę z samochodu ford fiesta. Wartość strat to ok. tysiąc zł.
  • 3 czerwca w Płocku przy ul. Słowiczej uszkodzono trzy samochody – ktoś wybił w nich szyby. Łączna wartość strat to ok. 2 tys. zł.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. okradziony says:

    A gdzie te napady na banki, morderstwa, ataki terrorystyczne? Mnie powiedzieli że tylko takimi poważnymi zbrodniami się zajmują a na wiertarke nie majom czasu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU