REKLAMA

Utonęło już 18 osób. Które miejsca najbardziej niebezpieczne?

REKLAMA

Jak informuje wojewoda mazowiecki, tylko w tym roku na Mazowszu utonęło już 18 osób. W całym 2016 roku było to 46 osób, a w 2015 r. – 50 osób. Warto zadbać o bezpieczeństwo nad wodą, szczególnie pod kątem dzieci.

Ze statystyk wynika, że najbardziej niebezpiecznymi miejscami są kąpieliska niestrzeżone – rzeki, stawy, wyrobiska i żwirownie. Wojewoda Mazowiecki. Właśnie dlatego wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera apeluje o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa i zwrócenie szczególnej uwagi na bawiące się nad wodą dzieci.

W ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”, Mazowiecki Urząd Wojewódzki stworzył spot, który ma zwrócić uwagę na problem pozostawiania dzieci bez nadzoru rodziców w czasie wypoczynku nad wodą.

Kąpieliska i miejsca objęte zakazem kąpieli specjalnym nadzorem objęły też odpowiednie służby – policja, WOPR i straż miejska.

Przypominamy, że nad wodą warto przestrzegać kilku podstawowych zasad:

  • starajmy się korzystać z kąpielisk strzeżonych
  • stosujmy się bezwzględnie do poleceń osób nadzorujących
  • nie wchodźmy do wody po alkoholu
  • nie wskakujmy do wody, zwłaszcza na głowę
  • dzieci powinny wchodzić do wody zawsze pod opieką dorosłych.

Z dotychczasowych, tragicznych doświadczeń wynika, że najczęstszymi przyczynami utonięć są: wchodzenie do wody pod wypływem alkoholu, przecenianie swoich możliwości, nieznajomość akwenu, łamanie zakazu kąpieli oraz nieumiejętne uprawianie sportów wodnych.W tegorocznym sezonie letnim na terenie województwa mazowieckiego samorządy wyznaczyły 48 miejsc przeznaczonych do kąpieli i 3 kąpieliska. Plaże przy kąpieliskach znajdują się w: Kozienicach (Jezioro Kozienickie), Nieporęcie (Dzika Plaża na Zalewie Zegrzyńskim) oraz Płocku (Zalew Sobótka).

Przypomnijmy, że 26 czerwca doszło do tragedii na Jeziorze Zdworskim, kiedy to 19-letni mężczyzna wskoczył z roweru wodnego do jeziora i utonął.

Znaleziono ciało 19-latka

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU