Urzędnicy blokują parkingi w centrum? W Sopocie jest inaczej

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Czy można uwolnić miejsca parkingowe w Płocku bez płatnej strefy parkowania? Nad tym zastanawia się radny Andrzej Aleksadrowicz i proponuje przyjrzeć się rozwiązaniu z Sopotu.

Radny sformułował swoje rozważania w interpelacji przesłanej do Urzędu Miasta. Wskazał, że idea utworzenia płatnej strefy parkowania jest wciąż negatywnie oceniana przez większość płocczan i wyraził przypuszczenie, że ratusz powinien jeszcze raz pochylić się nad problemem, poszukać rozwiązań i… może zacząć od siebie?

“(…) promowana przez UMP idea utworzenia stref płatnego parkowania w centrum Płocka wydaje się być oceniana negatywnie przez większość mieszkańców, co oczywiście nie zmienia faktu, że w dni robocze, w godzinach pracy, zwłaszcza UMP, ciężko o wolne miejsca parkingowe w tym rejonie miasta. W zgodnej opinii wielu mieszkańców Płocka to właśnie urzędnicy UMP w większości blokują parkingi w dni robocze do godz. 16 w ścisłym centrum miasta” – pisze radny w swojej interpelacji i poleca, by spojrzeć na północ, w stronę… Sopotu.

Od lipca urzędnicy tamtejszego magistratu otrzymują premię motywacyjną za korzystanie z innego środka transportu niż własne auto. Aby otrzymać dodatkowe pieniądze, muszą złożyć deklarację, że nie będą dojeżdżać do pracy samochodem.

– Od lipca, urzędnicy, którzy przyjeżdżają do pracy rowerem, skuterem, komunikacją miejską albo po prostu przychodzą na pieszo, otrzymują nagrodę motywacyjną w wysokości 50 zł. Jak na razie, zdecydowało się na to 148 z 247 pracowników, ale efekty widać gołym okiem. Petenci mają więcej miejsca, na parkingach jest luźno – powiedziała nam Magdalena Czarzyńska-Jachim z zespołu medialnego sopockiego ratusza.

Radny Alekandrowicz zwraca się do włodarzy naszego miasta z prośbą o przeanalizowanie możliwości wprowadzenia podobnego rozwiązania w Płocku oraz wykazanie jego wpływu na przestrzeń parkingową centrum miasta.

Ponieważ bardzo podoba się nam zamysł, by pracownicy płockiego magistratu rewolucję parkingową zaczęli od siebie i tym samym dawali płocczanom dobry przykład – jesteśmy za i będziemy przyglądać się dalszym ustaleniom w tym temacie.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji