REKLAMA

Uroczysta odprawa, czyli policja podsumowuje rok

REKLAMA

Wczoraj Komenda Miejska Policji w Płocku przeprowadziła odprawę służbową, podczas której podsumowano miniony, 2012 rok.

W uroczystej, podsumowującej działania policjantów odprawie wzięli udział przedstawiciele policji i ratusza. W trakcie spotkania przedstawiono ogólne wyniki osiągane przez płocką policję.

– Komendant zaznaczył, że pomimo dużej liczby wakatów, z jakimi Komenda Miejska Policji w Płocku boryka się przez cały 2012 rok (1 stycznia było 38 wakatów, w ostatni dzień 2012 aż 56) oraz mimo tego, że policjanci zabezpieczali EURO 2012 i dwie strefy kibica, w Płocku i Wyszogrodzie, osiągnięte wyniki są dobre – relacjonuje Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji.

Według prowadzonych statystyk, w kategoriach najbardziej dokuczliwych społecznie, a więc rozboje, pobicia, kradzieże, nastąpiła poprawa wykrywalności w porównaniu do lat ubiegłych. Spadła ilość postępowań przygotowawczych.– To oznacza, że takich przestępstw zaistniało mniej. Podsumowując przestępstwa kradzieży i kradzieży z włamaniem Komendant zaznaczył, że w 2012 roku nastąpił nieznaczny spadek wykrywalności, ale nadal kształtuje się ona na dobrym poziomie – dodał Krzysztof Piasek. – Komendant jest przekonany, że wyniki w 2013 roku będą równie dobre – dodaje.

Szef płockiej policji podziękował władzom samorządowym za przekazanie środków na budowę nowej Komendy Miejskiej Policji w Płocku zaznaczając, że poprawa warunków pracy i jakości obsługi to zagadnienia priorytetowe w działaniach Policji – wyznaczone przez Komendanta Głównego.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU