REKLAMA

Unijne środki na rozbudowę kanalizacji i czystszą wodę

REKLAMA

Tym razem Gminy Teresin i Mszczonów skorzystały z dofinansowania i zainwestowały w rozbudowę sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. Mszczonów będzie miał także czystszą wodę – zainstalują specjalne urządzenie do usuwania azotanów w ujęciu wody. Dzisiaj odbyło się podpisanie umowy na dofinansowanie tych inwestycji łącznie kwotą ponad 3,5 mln zł.

PowiązaneTematy

Zarząd województwa mazowieckiego podjął decyzję o przyznaniu unijnej refundacji środków z puli funduszy europejskich. Gmina Teresin pozyskała ponad 2,8 mln zł, a gmina Mszczonów – 716 tys. zł.

W gminie Teresin realizowana jest inwestycja o wartości blisko 7 mln zł, dzięki której zaczną tam działać nowe wodociągi i sieć kanalizacyjna. Projekt ten zaskutkuje poprawą jakości wód w tym regionie. Na terenie gminy będzie działać ponad 5,5 km kanalizacji oraz prawie 2 km sieci wodociągowej. W 75 proc. projekt jest już zrealizowany, planowany termin zakończenia wyznaczono na czerwiec br. Co istotne, sieć wodociągowa zaprojektowana została w całości z materiałów przyjaznych środowisku. – To jest drugi etap budowy kanalizacji wodociągowej, na który pozyskujemy dofinansowanie. Podobną kwotę uzyskaliśmy w ubiegłym roku – powiedział wójt gminy Teresin Marek Olechowski.Mszczonów natomiast otrzyma ponad 718 tys. zł unijnej refundacji na zrealizowany już projekt budowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie gminy oraz instalacji do usuwania azotanów w ujęciu wody w Piekarach. Znacznie poprawi się dzięki tej inwestycji jakość wody pitnej dla mieszkańców gminy, zmniejszy się także zanieczyszczenie środowiska spowodowane przedostawaniem się nieczystości do gleby oraz wód gruntowych i powierzchniowych w zlewiskach rzek Pisi Gągoliny, Korabiewki i Okrzeszy, które odwadniają obszar całej gminy. W ramach projektu, wybudowano m.in. ponad 9,7 km sieci wodociągowej w Mszczonowie, a także w miejscowościach: Lutkówka, Pieńki Osuchowskie, Osuchów, Tłumy, Garbatka Towarzystwo, Długowizna i Zbiroża. – Projekt był nam bardzo potrzebny. Pozwolił na zbudowanie kanalizacji na tych terenach, gdzie jest już budownictwo deweloperskie i może być w przyszłości budownictwo komunalne – powiedział burmistrz Mszczonowa, Józef Kurek. – Niezmiernie cieszę się, że dzięki dofinansowaniu z samorządu województwa mazowieckiego, mieliśmy możliwość wykonania tej inwestycji, a zaoszczędzone pieniądze możemy przeznaczyć na problem przedszkoli – dodał.teresin-2

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU