REKLAMA

UKS Sanda Płock z kompletem medali Pucharu Polski w Kickboxingu

REKLAMA

Brąz Szymona Lewandowskiego, srebro Aleksandry Lipińskiej i złoto Agaty Fijałkowskiej, to wynik walki zawodników UKS Sanda Płock w Pucharze Polski w Kickboxingu.

W dniach 7-9 czerwca na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego odbył się Puchar Polski w Kickboxingu „GRAND PRIX JURASSIC WARRIORS II”. W zawodach udział wzięło 281 zawodniczek i zawodników z 56 klubów z całej Polski.

Uczniowski Klub Sportowy „Sanda Płock” reprezentowali: Aleksandra Lipińska – Kadetka Młodsza (formuła kick-ligt do 42 kg), Szymon Lewandowski – Kadet Starszy (formuła kick-light do 63 kg) oraz Agata Fijałkowska –Seniorka (formuła K1 do 65kg). Podopieczni trenera Piotra Paśnika do Płocka przywieźli komplet medali.

PowiązaneTematy

Na najniższym stopniu podium stanął Szymon Lewandowski. W pierwszej walce jednogłośnie na punkty pokonał Iwo Suszczewicza z Team Fighting Zielona Góra. Walka o wejście do finału od początku stała na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie sędziowie niejednogłośną decyzją przyznali zwycięstwo Szymonowi Oblacińskiemu z Wielicko-Gdowskiej Szkoły Walki Prime.

Srebrny medal wywalczyła Aleksandra Lipińska. Pierwszą walkę z Klaudią Koc z A&W Team Obrowo wygrała już w pierwszej rundzie przez poddanie przeciwniczki. W walce półfinałowej jej rywalką była Pola Stołowska z Klubu Bokserskiego Legia Warszawa. Walka zakończyła się przez RSC (przerwanie walki przez sędziego ze względu na stan zawodnika) w drugiej rundzie na korzyść płocczanki. Niestety, walkę finałową wygrała Dominika Niemiec z Wielicko-Gdowskiej Szkoły Walki Prime.

Złoty medal oraz Puchar Polski Seniorów w formule K1 zdobyła Agata Fijałkowska. Zawodniczka UKS „Sanda Płock” jednogłośną decyzją sędziów pokonała w półfinale Angelikę Sobałę z klubu Puncher Wrocław, deklasując ją na punkty. Sytuacja powtórzyła się w finale, w którym płocczanka walczyła z Edytą Zapaśnik, również z klubu Puncher Wrocław. Dla Agaty jest to kolejny puchar zdobyty w Bałtowie w formule K1, a pierwszy w kategorii Seniorów.

Wyjazd na zawody był dofinansowany ze środków Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2019 roku.