REKLAMA

Ukradł jedzenie lecz szybko wpadł w ręce policji

REKLAMA

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Brudzeniu Dużym zatrzymali włamywacza, który ukradł produkty spożywcze. Skradzione rzeczy zostały zwrócone pokrzywdzonej, natomiast włamywacz został zatrzymany w policyjnym areszcie.

W poniedziałek, 15 grudnia, policjanci z Brudzenia Dużego zostali poinformowani przez jedną z mieszkanek Sikorza, że ktoś włamał się do jej domu, wybijając szybę w oknie. Pokrzywdzona poinformowała również, że włamywacz ukradł z jej domu produkty spożywcze o łącznej wartości ponad 75 zł. Funkcjonariusze rozpoczęli ustalenia w sprawie zgłoszonego włamania.

PowiązaneTematy

Już po godzinie od zgłoszenia policjanci zatrzymali sprawcę włamania. Okazało się, że jest to 46-letni mężczyzna, który nie posiada stałego miejsca zamieszkania. – Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, przeprowadzone badanie wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu – powiedział Krzysztof Piasek z Komendy Miejskiej w Płocku. – Przy zatrzymanym policjanci odnaleźli również skradzione produkty spożywcze – dodał.

W wyniku działania funkcjonariuszy z Brudzenia, pokrzywdzona odzyskała skradzione produkty, natomiast włamywacz został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu, zostanie on przesłuchany przez policjantów, którzy przedstawią mu zarzut kradzieży z włamaniem, za co w kodeksie karnym przewidziana jest kara od roku do dziesięciu lat pozbawienia wolności.